intel extreme masters katowice 2022
Fot. ESL

Intel Extreme Masters Beijing 2019 to nie tylko 77. turniej z tego cyklu, ale także świętowanie jego 10-lecia.

Na początku listopada w stolicy ChinPekinie odbędzie się 77. turniej organizowany przez Intel Extreme Masters. To nie tylko sam turniej, ale też okazja do tego, aby świętować jego 10-lecie. W Chinach będziemy oglądać osiem zespołów, które zagrają o pulę nagród wynoszącą 250.000$, co więcej, IEM w Pekinie będzie zaliczał się do Intel Grand Slam, więc to nie tylko walka o zwycięstwo, ale także o punkty.

Do stolicy Chin zaproszonych zostało pięć drużyn, a trzy musiały się zakwalifikować. W grupie będzie system podwójnej eliminacji, natomiast w fazie play-off system BO3, a w finale turnieju Intel Extreme Masters Beijing 2019, BO5.

Przez lata obecności IEM w Chinach, widzieliśmy, jak chińska społeczność esportowa staje się jedną z najbardziej oddanych na świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ukoronować naszą podróż po Chinach, ustanawiając historyczny kamień milowy, i zorganizować rocznicową edycję IEM w stolicy Chin – Pekinie. Jesteśmy podekscytowani, że zamiast targów wypełnimy renomowane obiekty i stadiony na całym świecie i jesteśmy dumni, że możemy zorganizować nasz turniej dla najbardziej oddanych kibiców. To tylko początek wielu innych wspaniałych esportowych wydarzeń w Azji, a zwłaszcza w Chinach.

– powiedział Michal Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL.

Minister ds. promocji Stałego Komitetu Dystryktu Haidian Zhang Jinlin z niecierpliwością oczekuje na powitanie społeczności esportowej w Dystrykcie Haidian

Gry są ważnym nośnikiem integracji kultury i technologii oraz ważną platformą zwiększania wpływu kultury chińskiej. Haidian to sztandar innowacyjności i rozwoju Chin. Wraz z rosnącą liczbą studentów i młodych przedsiębiorców, silnym rozwoju przemysłu i znakomitym środowiskiem biznesowym, Haidian jest je
dną z najlepszych dzielnic dla rozwoju przemysłu esportowego, jak również dla organizacji imprez esportowych. Wierzę, że ta branża osiągniew Haidian nowy poziom.

Wśród drużyn, które zagrają w Azji, będą m.in. Team Liquid oraz Astralis. Amerykanie wygrali drugi sezon Intel Grand Slam, z kolei Duńczycy byli najlepszym zespołem podczas pierwszego sezonu Intel Grand Slam.

Intel Extreme Masters nadal jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń esportowych w Chinach, a ponieważ jego popularność na całym świecie nadal rośnie, jest to idealny czas na stworzenie pierwszego samodzielnego wydarzenia IEM. IEM Pekin będzie demonstracją centralnej roli Chin w rozwoju esportu. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie pełnego ekosystemu produktów firmy Intel do gier, w tym wiodących procesorów Intel Core 9. generacji, które wybierane są przez najlepszych, profesjonalnych graczy, zespoły i ligi esportowe”

– powiedział John Bonini, Vice Presidentand General Manager, Desktop, Workstations and Gaming w Intelu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułTotal War Saga: Troy – zapowiedziano grę z Wojną Trojańską
Następny artykułWedług Michała: Virtusi, oby tak dalej!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.