Konferencja prasowa Intel Extreme Masters Katowice 2020

1
129
iem katowice 2020 zapowiedz 2
iem katowice 2020 zapowiedz 2

Przed nami Intel Extreme Masters Katowice 2020 – turniej, który od jakiegoś czasu gości w stolicy Górnego Śląska. Dzisiaj w restauracji 27th Floor w Katowicach odbyła się konferencja dla prasy, której tematem był Intel Extreme Masters Katowice 2020. Pojawili się na niej: Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Aleksander Szlachetko – Dyrektor Zarządzający ESL Polska oraz Krzysztof Jonak – Intel EMEA Territory Billings Accounts Director.

To już ósma edycja turnieju w Spodku. Co więcej, będzie to pierwszy turniej rangi Masters Championship z cyklu ESL Pro Tour, do którego należą turnieje organizowane przez DreamHack oraz ESL. Dodatkowo, oprócz CS:GO, w katowickim Spodku odbędzie się również turniej StarCraft 2.

Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020 będą również targi IEM Expo, gdzie dla gości będzie wiele stoisk związanych esportem. Nowością będzie z kolei drugi etap turnieju Quake Pro League, w którym gracze rywalizować będą o tytuł Mistrza Świata.

Prezydent Katowic o Intel Extreme Masters

Marcin Krupa podkreślił rolę Intel Extreme Masters Katowice przez ostatnie, kilka lat. Co ciekawe, od 2013 roku zwiększyła się liczba odwiedzających Katowice w trakcie konferencji i spotkań biznesowych o 47%. W 2018 roku Katowice odwiedziło prawie 827 tys. osób.

– Cała turystyka biznesowa, która zawitała do nas poprzez budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ale także dzięki powierzchni Spodka oraz innychobiektów spowodowała to, że inaczej patrzymy na nasze miasto. Katowice to kopalnia ciekawych pomysłów, które są wykuwane m.in. podczas takich wydarzeń jak Intel Extreme Masters Katowice 2020 – powiedział Prezydent Katowic Marcin Krupa.

CS:GO – ESL Pro Tour

Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca. Szesnaście zespołów będzie rywalizować o tytuł Master Champion, punkty w rankingu Intel Grand Slam, a także nagrody pieniężne których pula wyniesie 500.000$. Do fazy play-off, która odbędzie się w Spodku, awansuje sześć, najlepszych zespołów.

ESL Pro Tour to połączenie nawiązanie współpracy pomiędzy DreamHack oraz ESL.

W tym roku został również zmieniony system biletowania, co to oznacza? Sektory podzielono na dwie części: biletową oraz bezpłatną. Dla osób, które nie kupiły biletu, będą mogły wejść do sektora bez biletu, o ile będą tam wolne miejsca.

Aleksander Szlachetko – wspólne oglądanie w kinie Rialto

Tegoroczne mecze w fazie grupowej na Intel Extreme Masters Katowice 2020, kibice będą mogli obejrzeć wspólnie w kinie Rialto. W dniach 26 i 27 lutego odbędzie się faza grupowa, a wstęp do kina będzie darmowy, z polskim komentarzem.

– Tegoroczne zmiany w formule Intel Extreme Masters to wynik naturalnego procesu profesjonalizacji turnieju, który przede wszystkim ma być mekką dla fanów esportu. Chcemy, żeby każdy zawodnik i każdy kibic miał najlepsze warunki do oddawania się swojej pasji. Ten rok jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ rozpoczyna rozgrywki w ramach nowej formuły ESL Pro Tour zarówno w CS:GO, jak i StarCraft II. Jesteśmy pewni, że emocje na tegorocznym turnieju ponownie sięgną sklepienia katowickiego spodka – powiedział Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska.

Dekada w StarCraft 2

Na Intel Extreme Masters Katowice 2020, odbędą się rozgrywki w StarCraft 2. Turniej zostanie podzielony na dwa etapy: pierwszym z nich będą mecze offline, gdzie 76 graczy będzie rywalizować ze sobą. Turniej offline odbędzie się w dniach 24-25 luty, natomiast 28-29 luty to drugi etap rozgrywek, w których weźmie udział 24 zawodników, zagrają w Audytorium. Pula nagród to 250.000$, natomiast zwycięzca otrzyma 150.000$.

Na ten temat również wypowiedział się Aleksander Szlachetko:

– To już 10 lat jak StarCraft 2 obecny jest na IEM. W tym czasie, rozgrywki te stały się nieodzownym elementem każdego Intel Extreme Masters. Na początku tego roku firmy ESL, DreamHack i Blizzard podpisały 3-letnią umowę, która przewiduje łącznie 7 turniejów, z których  dwa odbędą się w Katowicach trakcie IEM 2020 i 2021– dodał Aleksander Szlachetko

GlobalEsports Forum w NOSPR

Dzień przed rozpoczęciem Intel Extreme Masters Katowice 2020 (27.02.2020), w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się konferencja branży esportowej. Jest to konferencja dla liderów, inwestorów oraz osobowości branżowych, na której tematem będzie przyszłość sportów elektronicznych.

Intel wspiera esport

Krzysztof Jonak podkreślił fakt, że firma jaką jest Intel wspiera rozwój esportu od kilkunastu lat, by być blisko graczy i gamingu. Wszystkie komputery podczas Intel Extreme Masters mają procesory Intel Core, aby zapewnić graczom największą wydajność sprzętu. Co więcej, Intel współpracuje z deweloperami a także nad optymalizacją oprogramowania. Podczas IEM Expo, goście będą mogli przetestować sprzęt z procesorami Intela oraz wziąć udział w panelach i prezentacjach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZhaoxin KaiXian KX-U6780A – małe, chińskie – no właśnie co?
Następny artykułASRock szykuje płyty główne mini-ITX z chipsetami serii 400
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj