xpg gammix s70 6
xpg gammix s70 6

Firma ADATA wprowadziła do sprzedaży nowy dysk SSD – XPG GAMMIX S70. Nośnik wykorzystuje pamięci 3D TLC NAND nowej generacji oraz interfejs PCI Express 4.0 z obsługą protokołu NVMe 1.4. Dzięki temu dysk osiąga prędkość do 7400/6400 MB/s podczas odczytu i zapisu danych.

Model dostępny będzie w dwóch wersjach pojemnościowych – 1 TB oraz 2 TB. Dysk obsługuje technologie LDPC, RAID Engine oraz E2E Data Protection, które mają odpowiadać za korekcję błędów zapisu, ochronę danych oraz ich integralność. Wpływają one też na wydłużenie żywotności samego nośnika oraz gwarantują utrzymywanie stałych prędkości podczas transferu plików.

Do chłodzenia dysku XPG GAMMIX S70 zastosowano masywny szary, aluminiowy radiator z elementamipustych komór oraz tzw. tarasów. Oferuje on znacznie większą powierzchnię oddawania ciepła w stosunku do prostszych rozwiązań. Pozwala to na redukcję temperatury dysku o 30% w stosunku do starszych modeli. Może to być jednakże problem z montoważ w laptopach, czy niektórych komputerach.

Dysk objęty jest 5-letnią gwarancją producenta limitami zapisanych danych (TBW). Ceny niestety, ale nie podano.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOxpg.com
Poprzedni artykułLiquid Biceps prezentuje zawodników
Następny artykułCorsair iCUE H100i ELITE CAPELLIX – chłodzenie wodne z podświetleniem
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.