To właśnie dzisiaj startuje Hammer Time II, czyli druga edycja jednej z największych fanowskich lig w QuakeWorld. Zaledwie kilka godzin dzieli nas od pierwszych meczy, które zostaną rozegrane przez blisko 66 zawodników z całego świata, o różnych poziomach umiejętności. A to dopiero początek, gdyż turniej ma potrwać aż do końca marca.

Quake World - Bitwa

QuakeWorld został wydany w grudniu 1996 roku jako darmowa aktualizacja do wydanej niewiele wcześniej strzelanki od Id Software (obecnie Bethesda Softworks) zatytułowanej Quake I. Uważana jest ona za nie tylko jeden z pierwszych e-sportów, ale również za ojca wszystkich dzisiejszych gier z gatunku pierwszoosobowych shooterów. Wszystko to za sprawą niezwykle rewolucyjnego jak na tamte czasy silnika, który po dziś dzień wykorzystywany jest w praktycznie we wszystkich strzelankach w mniej lub bardziej zmodyfikowanej formie.

Pod względem e-sportowym QuakeWorld przeżywa stopniowy renesans od 2007 roku. Wtedy to Quake powrócił do gry wraz z ogłoszeniem turnieju Quad Damage, organizowanego w ramach QuakeCon 2007. Od tamtego czasu tytuł ten powraca na każdej edycji organizowanej przez Bethesda Softworks imprezy LANowej i nie tylko.

Quakecon - LocKtar
LocKtar otrzymujący nagrodę główną za zwycięstwo w turnieju QuakeWorld na QuakeCon 2017.

Hammer Time II to inicjatywa zapoczątkowana przez portugalskiego pro-gamera Nuno “Hammer” Henriques’a. Postanowił on zorganizować na wpół profesjonalną ligę QuakeWorld, w której uczestniczyć będą mogli gracze na różnych poziomach zaawansowania. Każdy zawodnik został przydzielony do jednej z kilku grup: Weteranów, Profesjonalistów, Zaawansowanych, Lepszych, Zwykłych, Graczy Sezonowych lub Żółtodziobów. Liga oparta jest na systemie Round Robin, w której każdy gracz będzie grał z każdym pozostałym uczestnikiem ze swojej grupy. A graczy jest sporo, gdyż aż 66 w całej lidze.

Co tydzień, każda para zawodników w ramach ligi rozegra po sześć dziesięciominutowych meczy w formacie jeden na jednego. Oznacza to, że widzów będzie czekało ogromne widowisko w postaci około 1700 meczy rozegranych w przeciągu dwóch miesięcy! Po ukończeniu wszystkich spotkań podliczona zostanie punktacja, na którą wpływ będzie miała nie tylko liczba zwycięstw każdego zawodnika, ale też różnice w fragach czy ewentualnie walkowery.

Quake World - lg

Wszelkie bieżące informacje odnośnie Hammer Time II wraz z datami meczy oraz aktualnymi statystykami zawodników można znaleźć na łamach oficjalnej strony ligi. Dla posiadaczy nowszych klientów gry, takich jak ezQuake lub FTE istnieje również możliwość obejrzenia każdego z meczy na żywo z wykorzystaniem QuakeTV.

A jeżeli Wy, Drodzy Czytelnicy, chcecie spróbować swoich sił w QuakeWorld, serdecznie zachęcamy do pobrania darmowego i kompletnego klienta gry o nazwie nQuake (oparty na ezQuake), który zawiera całą zawartość wymaganą do rozgrywek sieciowych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOQuakeWorld.nu
Poprzedni artykułIlluminar Gaming rozpoczyna bootcamp przed kwalifikacjami do IEM Katowice 2020
Następny artykułZmiany we francuskiej drużynie Heretics. Kto za kogo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.