fbpx
Strona głównaPcMod.plGamingWeb3 Game Arena - pokaz gier z nową technologią

Web3 Game Arena – pokaz gier z nową technologią

Po raz pierwszy podczas poznańskich targów rozrywki i multimediów – Poznań Game Arena 2023 zostaną zaprezentowane gry, wykorzystujące technologię Web3. Jest to zupełnie nowe wydarzenie, będące częścią targów Poznań Game Arena. Celem nowego eventu jest zwiększenie świadomości potencjału technologii Web3 w grach oraz zapewnienie forum do dialogu i dzielenia się wiedzą między osobami związanych z branżą gier. Web3 Game Arena jest adresowana do miłośników gamingu, developerów oraz entuzjastów pojawiającego się trendu metaverse w przestrzeni blockchain.

Projekt to owoc współpracy pomiędzy Poznań Game Arena, ESE Entertainment oraz Metapro. Partnerstwo skoncentruje się na zbadaniu potencjału współpracy między sektorami gier, e-sportu, Metaverse, DeFi i GameFi. Jest to wyjątkowa okazja dla entuzjastów tych dziedzin, aby spotkać się i zapoznać z najnowszymi osiągnięciami na rynku gier Web3.

Poznań Game Arena 2023

Eksperci o nowym wydarzeniu

Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena:  Jako PGA cieszymy się z kontynuacji współpracy z Metapro oraz nawiązania partnerstwa z ESE Entertainment. Wierzymy, że technologia blockchain daje wiele nowych możliwości branży gier. Jestem przekonany, że W3GA dostarczy wielu pozytywnych doświadczeń graczom, programistom i firmom zajmującym się tworzeniem gier.

Michał Bartczak, Metapro Co-Founder & CTO: Jestem podekscytowany tym jak W3GA pokazuje potencjał współpracy między e-sportem, grami i grami web3. Naszym celem jest połączenie tych różnych elementów w celu stworzenia dobrze prosperującego i rozwijającego się rynku gier, a wydarzenie jest świadectwem wyjątkowej synergii, jaką można osiągnąć w branży.

Konrad Wasiela, Chief Executive Officer i Dyrektor ESE Entertainment: Jako ESE Entertainment od dwóch lat realizujemy projekty blockchain. W 2021 roku zorganizowaliśmy Skillz Vault na rynkach chińskim, brazylijskim, wietnamskim, południowokoreańskim i japońskim. Od 2022 roku współpracujemy z firmą Metapro, która była sponsorem strefy Indie Games podczas PGA w 2022 roku oraz partnerem Game Industry Conference. Organizacja W3GA jest naturalnym procesem zaangażowania ESE w obszar blockchain.

Co znajdziemy w programie?

Web3 Game Arena zostanie podzielona na kilka części. Pierwsza z nich to ekspozycja, na której zostaną zaprezentowane tytuły, wykorzystujące technologię Web3. Dla graczy będzie to doskonała okazja to sprawdzenia tych produkcji. Sami twórcy zaprezentują z kolei najnowsze rozwiązania i osiągnięcia związane z grami w technologii Web3, a także podzielą się postępami w tej dziedzinie.

Druga część W3GA ucieszy przede wszystkim tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości wykorzystania Web3 w grach. W programie znajdą się liczne wykłady i panele dyskusyjne z udziałem znanych specjalistów. Podczas wydarzenia nie zabraknie również części praktycznej. W pawilonie 7 odbędzie się wiele konkursów i warsztatów, pozwalających zdobyć nowe, praktyczne umiejętności. Na głodnych rywalizacji czeka natomiast GameJam, który będzie doskonałym sprawdzianem dla blockchain developerów.

Data oraz miejsce wydarzenia

Targi Poznań Game Arena 2023 odbędą się w dniach od 6 do 8 października 2023 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Web3 Game Arena będzie usytuowane w pawilonie 7.

Poznań Game Arena 2023

Źródło: gamearena.pl

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać