Strona głównaPcMod.plNewsyWe Wrocławiu powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

We Wrocławiu powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Założyciele inicjatywy RetroGralnia poinformowali o planach powstania muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Ma to być miejsce przypominające osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i wideo rozrywki. Ma także prezentować historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom. Powstaje ono we Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego.

Inicjatywa RetroGralnia zorganizowała do tej pory 53 wystawy w ciągu 6 lat. Wystawiono na nich łącznie 526 stanowisk do grania. Naliczono także ponad 80 tysięcy zwiedzających.

Gry i Komputery Minionej Ery

W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol. W tym jest około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Będą one prezentowane w ramach wystawy stałej i ekspozycji czasowych.

Gry i Komputery Minionej Ery

Muzeum przedstawi w interaktywnych sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów. Połączy elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej.

Gry i Komputery Minionej Ery

Jednocześnie organizowana jest zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl mająca na celu dofinansowanie powstającej inicjatywy. Dzięki zebranym pieniądzom pojawi się możliwość stworzenia lepszych warunków do przeprowadzania spotkań i lekcji dla dzieci i młodzieży, wielojęzyczne opisy eksponatów, czy papierowy przewodnik po kolekcji z prawdziwego zdarzenia.

Gry i Komputery Minionej Ery

Otwarcie Wrocławskiego Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery planowane jest na wakacje tego roku. W chwili obecnej trwa już remont lokalu i jego adaptacja na cele ekspozycji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać