fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsySulon Q - okulary wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Sulon Q – okulary wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Sulon Technologies we współpracy z AMD stworzyło ciekawy projekt – Sulon Q. Są to gogle oferujące dwie technologie: wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jest to obecnie ewenement na skalę światową, ale nie tylko z powodu tego. Drugą bardzo ważną zaletą jest pełna niezależność od jakiegokolwiek komputera. Udało się to osiągnąć, dzięki wbudowaniu w gogle w pełni działającego komputera.

Sulon Q to rozwiązanie, które posiada procesor AMD FX-8800P, kartę graficzną Radeon R7, 8 GB pamięci RAM, dwa porty USB 3.0, WiFi, Bluetooth, wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oraz 256-gigabajtowy dysk SSD. Okulary wspierają także technologie: DirectX 12, Liquid VR, Vulkan i mapowania przestrzennego. Sulon Q potrafi rozpoznawać gesty użytkownika, a także można go wykorzystać jako ekran roboczy dzięki integracji z Windows 10. Producent oferuje również obsługę dźwięku przestrzennego i system redukcji dźwięków dochodzących z otoczenia (dwa mikrofony).

Premiera urządzenia ma mieć miejsce na początku drugiego kwartału tego roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać