fbpx
Strona głównaSprzętSliger SM560 - ciekawa obudowa mini-ITX z modułami bocznymi

Sliger SM560 – ciekawa obudowa mini-ITX z modułami bocznymi

Firma Sliger wprowadziła do swojej oferty obudowy Sliger SM560. Nowe jednostki dostępne są w aż 4 kolorach: matowy biały, czarny obsydian, szary łupek oraz karminowa czerwień. Wymiary obudowy wynoszą 333 x 159 x 208 mm, a jej pojemność to aż 11 litrów. Poszczególne moduły wykonano z galwanizowanej stali, aluminium oraz gumy. W środku można zamontować płyty główne mini-ITX, czyli o rozmiarach 170×170 mm.

Teraz czas przejść do boków obudowy. Od strony karty graficznej mamy dostępne trzy rodzaje: w pełni zamknięte, wentylowane oraz przezroczyste okno. Rodzaj panelu bocznego ma znaczenie w przypadku dobierania karty graficznej. Ma to duże znaczenie w przypadku zastosowanego chłodzenia.

Od strony procesora dostępne są również trzy rodzaje takich samych paneli. I tutaj ma znaczenie rodzaj zastosowanego boku. I chodzi oczywiście o chłodzenia powietrzne procesorów, co do których są opisane dokładne wymagania.

Jeżeli chodzi o rodzaj zasilacza, to producent zaleca jedynie format SFX. Można spróbować z SFX-L, ale może być bardzo ciasno w tej kwestii.

Do podłączenia karty graficznej trzeba skorzystać z raisera PCIe 3.0 16x. Jest opcja dokupienia specjalnej odmiany z dwoma złączami PCIe 3.0 16x. Ale przed zakupem warto napisać do producenta, czy dana płyta główna wspiera tą technologię.

Frontowy panel Sliger SM560 wyposażony został w następujące złącza: USB 3.0, USB Typu-C, mikrofon, słuchawki oraz włącznik zasilania.

Obudowy można zamówić ze strony producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać