Strona głównaSprzętSerwer dedykowany w Polsce czy za granicą ?

Serwer dedykowany w Polsce czy za granicą ?

Jeśli czytasz ten artykuł to na pewno zastanawiasz się czy serwer dedykowany wykupić w Polsce, czy za granicą. Wszystko zależy od wielu czynników, jednak jeśli nie chcemy postawić na nim serwerów gier to zdecydowanie warto wykupić za granicą, a dokładnie gdzie, w jakich firmach i dlaczego przeczytacie w dalszej części artykułu.

No dobrze to zaczynamy. Ze względu na naszą lokalizację i nie tylko najlepiej jeśli chodzi o wykupienie serwera za granicą rozpatrzyć niemieckie oferty. Przedstawię wam kilka firm hostingowych właśnie z Niemiec godnych zaufania i takich gdzie przyzwoity serwer dedykowany możemy mieć już za około 200zł, często nawet trochę taniej. Pewnie myślicie, że będzie to jakiś celeron nie z tej epoki, jednak nic bardziej mylnego ale o tym za chwilę.

 

Zanim podejmiemy decyzję o wykupieniu serwera w Polsce czy też za granicą przedstawię za i przeciw. Na pewno za będzie stosunek ceny do tego co otrzymujemy. No dobrze ale skoro są to zagraniczne firmy to po Polsku nie dogadamy się z nimi i tu jest właśnie utrudnienie. W przypadku niemieckich firm musimy na pewno znać ich ojczysty język lub Angielski. Kolejną sprawą jest większy ping. Nie jest to duża przeszkoda jeśli na naszym serwerze będziemy trzymali zwykłe strony. Jedyne co to mogą się minimalnie wolniej wczytywać ze względu na wyżej wspominany ping. Jeśli chcemy postawić na nim serwery gier, zagraniczna lokalizacja odpada. Musimy brać wtedy serwer w Polsce.

 

Oczywiście są firmy Polskie, które sprzedają serwery dedykowany zlokalizowane za granicą przez co ich cen też są satysfakcjonujące np. ovh.pl z Niemieckich firm można polecić np. hetzner.deserver4you.nethosteurope.de


Teraz przykładowy serwer np. z firmy server4you.net.

Cena promocyjna to 38.99 euro (bez promocji 48.99) czyli około 200zł i za tą cenę otrzymujemy serwer:

 

AMD Athlon Quad-Core 4x 2.3

8GB Ram DDR3

2x 1.000 GB SATA II-HDD


Jak widać jest to całkiem przyzwoity serwer. Oczywiście w innych podanych firmach, które wymieniłem znajdziemy też równie ciekawe oferty.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać