fbpx
Strona głównaSprzętRazer Huntsman i Razer Huntsman Elite - nowe klawiatury mechaniczne

Razer Huntsman i Razer Huntsman Elite – nowe klawiatury mechaniczne

Firma Razer wprowadziła do oferty dwie nowe klawiatury: Razer Huntsman oraz Razer Huntsman Elite. Obie z nich wyposażono w najnowsze przełączniki optyczno-mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu technologii optycznej, wiązka światła podczerwonego wewnątrz każdego przełącznika precyzyjnie wykrywa aktywację klawisza po jego naciśnięciu. Punkt aktywacji wynosi zaledwie 1,5 mm, co pozwala na nawet o 30% szybsze rejestrowanie wciśnięcia klawisza, niż w przypadku tradycyjnych przełączników mechanicznych.

Żywotność nowych przełączników optyczno-mechanicznych wynosi około 100 milionów kliknięć. Dzięki nowej technologii optycznej i metalowemu stabilizatorowi umieszczonemu wokół każdego przełącznika, konstrukcja składa się z mniejszej ilości ruchomych części, a podczas aktywacji klawisza nie dochodzi do kontaktu fizycznego pomiędzy częściami. Zmniejsza to zużycie przełączników, a w ręce graczy trafia wytrzymała klawiatura, na której mogą polegać przez lata.

Razer Huntsman

Prócz tego oba modele posiadają jeszcze takie cechy wspólne:

  • Hybrid On-board oraz Cloud Storage – 5 profili
  • Razer Synapse 3
  • W pełni programowalne klawisze z zapisywaniem makr w locie
  • 10 key rollover z anti-ghostingiem
  • Gaming mode
  • Kabel światłowodowy w oplocie
  • 1000 Hz Ultrapolling
  • Czarna (matowa) górna pokrywa z aluminium

Razer Huntsman Elite prócz powyższych cech posiada dodatkowo podświetlenie Chroma typu undeglowe. Podświetla ono boki klawiatury oraz podpórki na nadgarstki. Warto również wspomnieć o podpórce dla graczy, która posiada 24 konfigurowalne strefy podświetlenia.

Prócz tego mamy dodatkowe klawisze sterujące oraz wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe.

 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać