ESL zapowiada 24. sezon ESL Mistrzostw Polski

0
74
ESL Mistrzostw Polski Sezon 27
Fot. ESL - Adam Łakomy

ESL Polska zapowiedział nowy 24. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Podobnie jak w jesiennej edycji turnieju w 2021 roku, pula nagród, o którą zawalczą finaliści wyniesie 100 000 PLN. Nadchodząca edycja turnieju wprowadza też ważne zmiany, przede wszystkim w formacie rozgrywek. W 24. sezonie ESL Mistrzostw Polski o mistrzostwo zawalczy nie 10, a aż 12 zespołów, które zostaną podzielone na 2 grupy, w których każda drużyna zmierzy się z rywalami dwukrotnie w formacie BO1.

W poprzedniej edycji ESL Mistrzostw Polski zwyciężyła drużyna Wisła All in! Games Kraków, tym samym zgarniając znaczącą część z puli nagród oraz zapewniając sobie miejsce w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022, który odbędzie się już między 15 a 27 lutego.

W nadchodzącym sezonie również jest o co walczyć. Stawką jest nie tylko nagroda pieniężna, ale też tytuł ESL Mistrzów Polski, który da zwycięzcy możliwość udziału w turnieju ESL Pro League Conference Stage. ESL Mistrzostwa Polski to jedyny turniej w kraju, który daje zawodnikom tak znaczące możliwości rozwoju i uczestnictwa w rozgrywkach międzynarodowych.

Eliminacje do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się już 5 lutego. Składały się będą z dwóch rund otwartych kwalifikacji, a następnie rozgrywek zamkniętych, z których wyłonione zostaną zespoły, które dołączą do fazy zasadniczej turnieju. Do części otwartej kwalifikacji mogą się zapisać zespoły o dowolnym poziomie umiejętności – w tej kwestii turniej nie ma żadnych ograniczeń.

Pierwsze trzy kolejki fazy zasadniczej zostaną rozegrane w studiu ESL Polska w Katowicach w trakcie Intel Extreme Masters Katowice 2022 – 22, 23 oraz 24 lutego. To inicjatywa, która podejmowana jest po raz pierwszy w historii w Polsce, gdzie inauguracja ligi esportowej na tym poziomie odbędzie się offline. Wszystkie mecze pierwszych trzech kolejek ESL Mistrzostw Polski transmitowane będą na platformie Twitch, na kanale esl_csgo_pl w godzinach 13:00 – 20:30. Kolejne spotkania rundy zasadniczej będą rozgrywane online w poniedziałki i czwartki od 7 marca.

Kwalifikacje otwarte:

  • 5-6 lutego
  • 9-10 lutego

Kwalifikacje zamknięte:

  • 12-13 lutego

Faza zasadnicza:

  • 22 lutego – 14 kwietnia

Ćwierćfinały:

  • 19 kwietnia

Półfinały:

  • 23 kwietnia

Finał:

  • 24 kwietnia
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułiiyama G-Master GB3467WQSU-B1 – nowy monitor dla graczy
Następny artykułPGL organizatorem kolejnego turnieju Major!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.