W dniach 6 – 8 października 2017 roku miały miejsce targi Poznań Game Arena 2017. Była to już 12 edycja największego wydarzenia z branży gier i rozrywki. Chcielibyśmy Was zaprosić do relacji ze stoisk marek, które mieliśmy okazję odwiedzić w tym roku.

HAMA

Naszą relację rozpoczynamy od stoiska firmy HAMA. Mieliśmy okazję odwiedzić je pod koniec pierwszego dnia targów. Firma pokazała sprzęt marki uRage oraz San Disk.

Poznań Game Arena 2017 - HAMAPoznań Game Arena 2017 - HAMA

Szczególnie ciekawa okazała się myszka uRage Morph. Posiada ona wymienne górne części obudowy z różnymi motywami. Do wyboru mamy Zombie, Sci-Fi, Magic, Apocalipse i Bloxx. Wymiana polega na lekkim podważeniu od przodu, zdjęciu obecnego i nałożeniu nowego. Różnorodne podświetlenie LED sprawi, że obudowy wcielą się w nastrój akcji i nadadzą myszy niezwykle indywidualny wygląd.

Poznań Game Arena 2017 - HAMAZ kolei uRage Morphmouse2 evo. zaskoczy graczy rozbudowaną futurystyczną obudową pokrytą antypoślizgową powłoką, dostosowaną do potrzeb wymagających fanów gamingu.

Poznań Game Arena 2017 - HAMAUrządzenie to pozwala także na dostosowanie swojej wielkości do naszych dłoni dzięki rozkładanym elementom obudowy.

Poznań Game Arena 2017 - HAMAMyszy gamingowe z serii uRage Morph od firmy Hama to zupełna nowość na rynku. Cena modelu Morph to 69 zł, natomiast Morphmouse2 evo. to wydatek rzędu 229 zł.

Poznań Game Arena 2017 - HAMANa stoisku dostępnych było kilkanaście stanowisk komputerowych. Rozgrywane były turnieje w grach oraz można było wypróbować wspomniany wyżej sprzęt.

Poznań Game Arena 2017 - HAMAPrócz tego producent pokazał klawiaturę mechaniczną uRage M3chanical.

Poznań Game Arena 2017 - HAMA

Nie zabrakło także słuchawek uRage SoundZ 7.1.

Poznań Game Arena 2017 - HAMA

Logitech

Stoisko firmy Logitech znajdowało się w hali 8A. Już na samym początku otrzymało nagrodę za najlepszy wystrój, kojarzący się z marką. Stoisko posiadało dwa poziomy. Na dole był dostępny sprzęt, razem z komputerami do grania.

Poznań Game Arena 2017 - LogitechNa górze można było sobie usiąść w przyjemnym kącie, porozmawiać i odpocząć.

Poznań Game Arena 2017 - LogitechJedną z najciekawszych atrakcji przygotowanych przez firmę Logitech był konkurs Click4Speed. Wyzwanie polegało na wykazaniu się refleksem i celnością, poprzez odpowiednie kliknięcie przycisków myszy lub wciśnięcie klawiszy w klawiaturze Logitech G. Zwycięzcą zostawał uczestnik, który wykazał się najlepszą koordynacją ruchów, a co godzinę była możliwość otrzymania myszy Logitech G.

Dla fanów e-sportu zaplanowano turnieje w Counter Strike: Global Offensive. Entuzjaści tej gry mogli zawalczyć w jednej spośród dwóch pięcioosobowych drużyn.

Zwiedzający mogli zobaczyć najnowsze produkty dla graczy Logitech: zestaw słuchawkowy G433 z dźwiękiem przestrzennym 7.1. A także mysz G603 i klawiaturę mechaniczną G613.

Pokazana została też podkładka G840XL pozwalająca na pokrycie niemal całego biurka.

Asus

Na stoisku Asusa natomiast natrafiliśmy na płytkę mini-ITX Asus ROG STRIX Z370-I Gaming. Model ten niedługo powinien mieć swoją premierę. Póki co płyta widoczna na stronie producenta oraz w kilku sklepach na świecie. Nie można jej jednakże zamówić.

Poznań Game Arena 2017 - ASUSSamo stoisko Asusa miała skromną strefę, aczkolwiek posiadającą scenę oraz kilkanaście stanowisk do grania. Odbywały się tutaj konkursy z ciekawymi nagrodami do wygrania.

Poznań Game Arena 2017 - ASUSCiekawostką był komputer spod skrzydeł portalu TechLipton. Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty.

Hiro

W czasie targów firma NTT zaprezentowała całkowicie nową linię komputerów dla graczy o nazwie HIRO. Na ich stoisku można było sprawdzić możliwości oraz dowiedzieć się sporo informacji o nowych produktach.

Poznań Game Arena 2017 - HIRO

Seria komputerów desktopowych dla graczy HIRO obejmuje kilkanaście urządzeń o zróżnicowanych konfiguracjach, z najmocniejszymi, wyposażonymi w najnowsze procesory Intel Core i7 ósmej generacji, karty graficzne Gainward GeForce GTX 1080Ti Phoenix 11GB, i 32GB pamięci RAM.

Poznań Game Arena 2017 - HIRO

Prócz komputerów dostępne były także różne akcesoria, jak klawiatury, myszki czy słuchawki. I spotkaliśmy również Sandrę “frida” Wojnowską, którą możecie zobaczyć na dwóch zdjęciach, jak gra 🙂

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznań Game Arena 2017 – strefa gier niezależnych na targach #1
Następny artykułUSB Implementers Forum udostępniło specyfikację USB 3.2
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.