Strona głównaPcMod.plNewsyPoradnik: Jak pracować z infografikami w organizacji pozarządowej?

Poradnik: Jak pracować z infografikami w organizacji pozarządowej?

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska przygotowało krótki poradnik: Jak pracować z (info)grafikami w organizacji pozarządowej?. Skupia się on w głównej mierze na organizacjach pozarządowych, które muszą pracować czasami z bardzo małymi budżetami i skromną wiedzą z zagadnień architektury informacji, projektowania graficznego czy wizualizacji danych.

Mimo tego starają się coraz częściej robić efektowne i skomplikowane infografiki, które potrafią zmieścić sporo informacji, są łatwiej i szybciej przyswajalne niż artykuły czy raporty i dobrze wyglądają (zwłaszcza w najróżniejszych mediach społecznościowych).

Oto spis tematów:

  • Krótko o infografikach
  • Mapowanie problemu
  • Projektowanie. O czym warto pamiętać?
  • W czym tworzyć?
  • Dodatkowe narzędzia
  • Kilka porad jak promować
  • Gdzie szukać więcej informacji?
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać