Strona głównaPcMod.plKonferencjeOpen Access Sprint, czyli tworzenie materiałów graficznych i tekstowych w szybkim tempie

Open Access Sprint, czyli tworzenie materiałów graficznych i tekstowych w szybkim tempie

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem otwierania dostępu do materiałów naukowych do wzięcia udziału w Open Access Sprint. Jest to inicjatywa, która polega na tworzeniu materiałów graficznych i tekstowych w bardzo szybkim tempie. W trakcie Open Access Sprint zostaną zaprojektowane wlepki i zakładki do książek dostępnych w bibliotekach uczelnianych.

Konferencja odbędzie się 25 listopada tego roku, w godzinach 10 – 17, na ulicy Andersa 29 w Warszawie w budynku państwomiasto.

Sprint jest kontynuacją działań Centrum Cyfrowego związanych z otwartością w nauce. W połowie października w naszej siedzibie odbyły się warsztaty “Open Access. Wstęp wolny do nauki“, na których wspólnie zastanawialiśmy się jakie korzyści przynosi studentom i doktorantom Otwarty Dostęp. Najbardziej palącą kwestią wg uczestników okazał się brak materiałów, które w prosty i klarowny sposób tłumaczą korzyści płynące z otwierania nauki oraz trudność z dostępem i brak informacji, o tym gdzie szukać tych, które są już dostępne w trybie Open Access.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać