ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020 wychodzą na ostatnią prostą – przed nami półfinały

0
78
jedqr
jedqr

Ten weekend wyłoni nowego ESL Mistrza Polski 2020. Na scenie zostały już tylko 4 drużyny: Avez, Illuminar, Wisła Kraków i PACT. Szansę są bardzo wyrównane, a dziś poznamy dwójkę, która zamelduje się w finale. Warto więc zarezerwować sobie wieczór na obejrzenie starć krajowej topki.

Pierwszy mecz w ramach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020: Illuminar vs Avez (16:00)

Zmagania otworzy starcie zespołów, które przez ostatnie miesiące przeszły dość spore zawirowania składowe. W poprzednich tygodniach Illuminar nie miało łatwo, trafiały im się same niewygodne matchupy z górnolotnymi przeciwnikami. Na krajowym podwórku szło im jednak bardzo solidnie i bez większych kłopotów przebili się do najlepszej czwórki drużyn z naszego kraju. Tryumf w całym turnieju byłby zwiastunem pożądanej stabilizacji; potwierdzeniem, że organizację stać na większe ambicje aniżeli pokazywały przeciętne wyniki ze zmagań międzynarodowych.

Ich przeciwnik, Avez również ma swoje kłopoty. Ośmiornice rozstały się niedawno permanentnie z Pawłem “byalim” Bielińskim, a przez ostatnie kilka spotkań lukę po weteranie uzupełnił Kacper “Riczi Maszynka” Benc. Mimo to dzisiaj piątka znów zagra z byłym zawodnikiem legendarnego Virtus Pro w składzie. Te zawirowania teoretycznie mogą wpłynąć na całokształt gry, lecz chłopacy grali ze sobą na tyle długo, że szczerze w to powątpiewam.

Całe spotkanie może opierać się na grze błędów, bowiem oba zespoły mają sporo aspektów do doszlifowania. Bukmacherzy dość pewnie typują Illuminar jednak nie można patrzeć na te starcie zero jedynkowo. Wypada spodziewać się zażartej rywalizacji, okraszonej trzymapowym pojedynkiem.

W drugim meczu ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zmierzy się Wisła Kraków vs PACT (planowo 19:00, lecz godzina jest uzależniona od końca poprzedniego spotkania)

Przebojowa piątka spod znaku Białej Gwiazdy przeciw rozkręcającemu się PACTowi. Wieczorne starcie będzie czystą gratką dla fanów polskiego cs’a. “Jedynka” krajowego rankingu jaką jest Wisła notuje szczytowy okres w swojej historii. Zwycięstwo w piątej edycji Nine to Five pokazało, że z Wiślakami trzeba się zdecydowanie liczyć. Polacy na turnieju utarli nosa m.in. Mad Lions, czy Sprout, a teraz pewnie zmierzają po miano, które przypieczętuje ich dominację wśród polskich zespołów – tytuł krajowego mistrza.

Na drodze do finału staje im jednak PACT. Skład Minise’a w listopadzie wzniósł się na wyżyny przegrywając zaledwie jedno spotkanie z dziewięciu jakie w sumie rozegrali. Dawno nie widzieliśmy ich w tak dobrej formie. Cały skład ewidentnie coraz bardziej się zgrywa, a w odróżnieniu od rywali PACT od dłuższego czasu gra niezmienną piątką.

Zapowiada to genialne widowisko, bo będąc w tak dobrej dyspozycji oba zespoły zostaną zmuszone do wykorzystania swoich najlepszych zagrywek by prześcignąć konkurencję. Na ten moment można śmiało powiedzieć, że nikt raczej nie obraziłby się gdyby tak miał wyglądać sam finał.

Więcej informacji na oficjalnej stronie ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPorsche Design AOC AGON PD27 – monitor dla wymagających graczy
Następny artykułRadeon RX 6800 – karta graficzna na architekturze RDNA 2