amd
amd

Serwis videocardz.com dotarł do zaufanego źródła, z którego możemy się dowiedzieć więcej o rdzeniach AMD Vega 10, Vega 11 i Vega 20.

AMD Vega 10
Vega 10 powinna zostać wydana w pierwszym kwartale 2017 roku. Posiadać ma 64 Compute Units i oferować moc obliczeniową na poziomie 24 TFLOPsów. Ma bazować na 14nm architekturze GFX9 i posiadać 16 GB pamięci HBM2 o przepustowości 512 GB/s. Współczynnik TDP tego modelu wynosić ma 225W. Co ciekawe, spodziewana jest także dwuprocesorowa odmiana Vega 10 w czwartym kwartale 2017 roku z TDP równym 300W.

AMD Vega 20
Vega 20 ma wykorzystywać 7nm proces technologicznych architektury GFX9. Będzie posiadać 32 GB pamięci HBM2 o przepustowości 1 TB/s. TDP karty zostało ustalone w okolicach 150 Watów. Nowy model ma wspierać standard PCI-Express 4.0 oraz posiadać 64 Compute Units.

AMD Vega 11, Navi 10 i Navi 11
Krążą również informacje o tym, że AMD planuje zastąpić architekturę Polaris w przyszłym roku modelem Vega 11. Nie ujawniono póki co żadnych szczegółów, ale wiadome jest że proces technologiczny ma być taki sam, jak w Vega 10.

Navi 10 i Navi 11 są planowane na 2019 rok, co oznacza roczne przesunięcie w stosunku do obecnej mapy rozwojowej.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2 otrzymuje dodatek Pirates Paint Jobs Pack
Następny artykułStudio Rebellion udostępnia nowy zwiastun do gry Sniper Elite 4
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.