Organizatorzy imprezy Pixel Heaven 2016 Retro & Indie Gaming Fest, zapraszają serdecznie wszystkich uczestników na trzecią odsłonę. Odbędzie się ona w Warszawie, w dniach 3-5 czerwca, w przestronnej hali Zajezdni Autobusowej MZA, przy ulicy Włościańskiej 52.

Podczas Pixel Heaven 2016 czekać będzie ponad 100 stanowisk do grania: ZX Spectrum, Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, automaty arcade, konsole i wynalazki z epoki dawnej. Organizatorzy przewidują także turnieje, flippery w trybie freeplay, strefę komiksową, gry planszowe, Noc z Demosceną, “Giełdę Bajtka” i strefę Kids Play.

Jedną z ciekawszych atrakcji Pixel Heaven 2016 będzie Retro Stories, czyli spotkania z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi, która jest konsekwentnie podtrzymywana przez organizatorów. Wydarzenie regularnie odwiedzają weterani światowej branży gier wideo, którzy na trwale zapisali się w historii elektronicznej rozrywki.

Pixel Heaven-2015

Zdjęcie pochodzi z fanpage Pixel Heaven

I tak w 2013 roku pojawił się Frederick Raynal – twórca między innymi Alone in the Dark. W 2014 roku na imprezie zagościli on “Jops” Hare – twórca Sensible Software, współtwórca niezapomnianych tytułów Cannon Fodder i Sensible Soccer oraz Mike Montgomery, jeden z założycieli Bitmap Brothers. Rok 2015 to wizyta Jeffa Mintera (Tempest 2000) Dino Diniego (Kick Off) i Sama Barlowa (Her Story, Silent Hill: Origins).

Pixel Heaven-2015

Zdjęcie pochodzi z fanpage Pixel Heaven

PIXEL.AWARDS 2016, w ramach którego wybrane zostaną najlepsze gry niezależne. Udział w konkursie może wziąć każdy tytuł, który zadebiutował nie wcześnie niż 31 maja 2015 roku. Zgłoszenia można wysyłać bezpłatnie do 30 kwietnia 2016 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułKingston DT4000G2DM oraz DTVP30DM – pamięci z systemami zarządzania
Następny artykułTP-LINK Archer C2600 dla szybkiego internetu i wielu urządzeń
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj