cooler master pi case 40 1
cooler master pi case 40 1

Cooler Master wprowadziło do sprzedaży obudowę Pi Case 40. Została ona stworzona razem ze społecznością w ramach akcji crowdfundingowej. Uzbieranie kwoty potrzebnej na wystartowanie projektu zajęło mniej niż godzinę. Obudowa przeznaczona jest dla minikomputera Raspberry Pi 4 i wykonano ją z aluminium, TPU i tworzyw sztucznych.

Pozwala to na skuteczną ochronę komputera podczas przemieszczania się, zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i zachlapaniem czy kurzem. Konstrukcja wedle założeń ma pełnić funkcję dużego, pasywnego radiatora. Dzięki temu procesor może pracować z pełną prędkością, bez konieczności stosowania aktywnego chłodzenia. Co ciekawe, skuteczność rozwiązania ma być na tyle duża, że użytkownicy mogą pokusić się o eksperymenty z taktowaniami.

Cooler Master stworzyło także narzędzie o nazwie Pi Tool. Można je pobrać bezpośrednio z GitHuba firmy Cooler Master. Umożliwia ono zmianę mapowania przycisku zasilania, który wyprowadzono na obudowie. Domyślnie pozwala on na włączanie i wyłączanie Raspberry bez potrzeby odpinania przewodu zasilającego. Pi Tool daje także dostęp do przygotowanych przez producenta profili OC, które zostały przetestowane z obudową Pi Case 40.

Oprogramowanie ma także dedykowaną sekcję do monitoringu statusu i wydajności systemu. Wyświetlane są: temperatura rdzenia, jego częstotliwość, ilość zajętej pamięci RAM i aktualne obciążenie miniaturowego komputera. Cooler Master zachęca fanów do wspólnego rozwoju narzędzia i zakładania wątków z sugestiami usprawnień i poprawek.

Obudowa Cooler Master Pi Case 40 jest dostarczana wraz z dwoma termopadami, kluczem imbusowym, kątowym adapterem GPIO dającym dostęp do portów poprzez szczelinę na ściance i czterema modułowymi uchwytami montażowymi VESA. Jej cena wynosi około 110 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcoolermaster.com
Poprzedni artykułTranscend SSD220Q – pierwsze nośniki QLC tego producenta
Następny artykułJulia “JuLKaa” Marek: “Jesteśmy pewne swoich umiejętności i wierzymy, że możemy pokonać największych faworytów.”
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.