Strona głównaSprzętPhilips 436M6VBPAB - monitor z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000

Philips 436M6VBPAB – monitor z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000

Philips wprowadził do swojej oferty monitor Philips 436M6VBPAB. Jest to pierwsza jednostka z nowej linii Momentum. Zastosowano tutaj 43 calowy panel z matrycą MVA CrystalClear 4K o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Typowy współczynnik jasności ekranu wynosi tu 720 cd/m2, a szczytowo sięgać może nawet 1000 cd/m2. Monitor obsługuje technologię Quantum Dot), co oznacza, że podświetlenie matrycy jest w nim bardziej efektywne niż w przypadku klasycznych diod LED. Wartość kontrastu to 4000:1.

Philips wykorzystał w modelu 436M6VBPAB panel 8 bit + 2 bit FRC. Daje to możliwość wyświetlenia 1,07 mld kolorów. Monitor jest pierwszym urządzeniem z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000. Cechuje się stosunkowo niską wartością Input Lag (21 ms). Do tego posiada wsparcie dla technologii Adaptive-Sync oraz stosunkowo krótki czas reakcji, wynoszący 4 ms (GtG).

Dzięki funkcji MultiView do modelu 436M6VBPAB można jednocześnie podpiąć dwa źródła obrazu (np. konsolę i komputer) i jednocześnie wyświetlać obraz z obu w trybach: Picture-in-Picture lub Picture-by-Picture.

Philips 436M6VBPAB dysponuje pełnym kompletem popularnych złączy: Display Port 1.2, mini Display Port 1.2, USB 3.0, USB typu C oraz HDMI 2.0.

Podstawka została wykonana z aluminiowego stopu, a do monitora dołączony jest pilot. Z tyłu czarnej obudowy  umieszczono diody RGB LED odpowiedzialne za Ambiglow. Monitor został również wyposażony w dwa wspierające standard DTS Sound głośniki stereo o mocy 7 W każdy.

Monitor Philips 436M6VBPAB jest dostępny w sprzedaży w Polsce. Sugerowana przez producenta cena detaliczna tego modelu wynosi 3 329 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać