Owen “smooya” Butterfield oficjalnym zawodnikiem Movistar Riders

0
28
Owen smooya Butterfield
Fot. DreamHack - Joao Ferreira
Owen “smooya” Butterfield dołącza do składu hiszpańskiej organizacji Movistar Riders, jako oficjalny zawodnik, chociaż już w styczniu reprezentował drużynę, jednak był on na testach.

Owen “smooya” Butterfield był już znany z gry w niemieckim składzie BIG, w którym zdobył m.in drugie miejsce na ESL One Cologne w 2018 roku, a także wraz z zespołem sięgnął po awans do fazy pucharowej Majora w Londynie. Po tym, jak przestał być graczem niemieckiej organizacji postanowił dołączyć do amerykańskiego zespołu Chaos Esports Club, ale w tym okresie czasu pojawiła się pandemia koronawirusa i musiał on wrócić do swojego kraju – Wielkiej Brytanii. Od tamtego momentu nie grał w żadnym oficjalnym składzie. Zmieniło się to podczas testów w europejskim składzie c0ntact Gaming, ale jednak brytyjski zawodnik nie grał tam.

Brytyjczyk oraz były gracz BIG otrzymał szansę na grę w hiszpańskim Movistar Riders. Początkowo był tam na testach, ale jak widać poradził sobie dobrze i dołączył jako oficjalny zawodnik w miejsce Hiszpana – Sebastiana “larsena” Larsena.

Jak komentuje dziennikarz portalu HLTV.org, Lucas Aznar Miles:

“Ten transfer został prawie sfinalizowany w ubiegłe lato i byłem krytyczny, gdy ostatecznie rozmowy spaliły na panewce. Cieszę się, że tym razem udało się wszystko dopiąć, bo ruch ten sprawia wrażenie świetnego. smooya może udowodnić swoją wartość, a Riders zyskują wiele w kwestii siły ognia i nastawienia.”

Skład Movistar Riders prezentuje się następująco:

  • Alejandro „⁠mopoz⁠” Fernández-Quejo Cano
  • Alejandro „⁠alex⁠” Masanet
  • Lucas „⁠steel⁠” Lopes
  • Kristjan „⁠shokz⁠” Jakobson
  • Owen „⁠smooya⁠” Butterfield
  • Galder „⁠bladE⁠” Barcena – trener
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZmiany w składzie Ninjas in Pyjamas. Twist na ławce rezerwowych
Następny artykułDebiuty podczas BLAST Premier: Spring Groups 2021
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.