0
68
1536498395.194

Za nami ostatni dzień zmagań w FACEIT Major New Challengers Stage

Zakończył się ostatni dzień pierwszej fazy Majora, dzisiaj drużyny z rekordem 2-2 mierzyły się ze soba w systemie bo3, a zwycięzcy zagrają w drugiej fazie, która startuje już w środę.

TYLOO po raz pierwszy w głównej fazie Majora

Co to był za mecz! Pomimo wyniku 2:0 dla chińskiej organizacji, bynajmniej nie był to łatwy i jednostronny mecz.

Pierwszą mapą był wybrany przez Team Spirit Overpass, gdzie to zawodnicy ze wschodu zaczęli od strony TT. Można powiedzieć że pierwsza połowa była gwoździem do trumny, gdyż to właśnie TYLOO przed zmianą stron, prowadziło 11:4. Druga połowa to pogoń Team Spirit za wynikiem i próba doprowadzenia do remisu. Niestety dla drużyny DavCost’a, nie byli oni w stanie nadrobić przewagi wypracowanej sobie przez Chińczyków.

Druga mapa to istny rollercoaster emocji, a do wyłonienia zwycięzcy mapy potrzebne były aż 3 dogrywki. Obie połowy podzieliły się po równo, gdyż zakończyły się wynikiem 9:6 raz dla jednej, raz dla drugiej ekipy. Ostatecznie oglądaliśmy aż 3 dogrywki, które pokazywały chęć walki obu drużyn, jednak miejsce w New Legend Stage było tylko jedno i przypadło ono zawodnikom chińskiej organizacji. TYLOO zanotowało też najlepszy wynik w historii azjatyckich ekip na Majorach.

TYLOO 2:0 Team Spirit

BIG znowu wielkie

W przypadku tego meczu, spotkanie było o wiele mniej emocjonujące niż w meczu poprzednim.

Pierwsza mapa to Dust2, która została wybrana przez Niemców. Widać było perfekcyjne wręcz przygotowanie tej mapy przez BIG, gdyż pierwszą połowę udało się wygrać 14:1. Po zmianie stron OpTic zaczęło nadrabiać straty i nawet wygrało pięć rund z rzędu, jednak ostateczne to dwa szybkie ciosy w wykonaniu tabseNa i kolegów  doprowadziły do wyniku 16:6.

Druga mapa była o wiele ciekawsza, gdyż tutaj faktycznie widać było siłę OpTic, które grało jak równy z równym. Pierwsza połowa padła łupem BIG, które po stronie CT wygrało 9 rund. Druga połowa to pomimo 8 wygranych rund, słaba dyspozycja OpTic po stronie broniącej, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa Niemców, którzy meldują się w dalszej fazie FACEIT Major.

BIG 2:0 OpTic

Rekin wygryzł lwa

Według mnie, na papierze ten mecz zapowiadał się najciekawiej, gdyż stanęły naprzeciwko siebie ekipy grąjące na bardzo podobnym poziomie na tym majorze, ostatecznie po dość jednostronnym spotkaniu, zwycięstwo przypadło zawodnikom z Rosji.

Mecz zaczęliśmy na mapie, którą wybrali duńczycy – inferno. North jednak pomimo przewagi własnej mapy, nie było w stanie stworzyć zagrożenia przede wszystkim po stronie broniącej i przed zmianą stron przegrywali 10:5. Również po stronie atakującej zawodnicy duńskiej organizacji nie popisali się, wygrywając zaledwie 3 rundy, co ostatecznie sprawiło, że pierwsza mapa padła łupem Vega Squadron.

Druga i ostatnia mapa New Challengers Stage to Mirage, który był wyborem Vega Squadron. Mapa ta była o wiele bardziej wyrównana niż pierwsza, a zwłaszcza pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 8:7 dla Vega. Po zmianie stron to North zaczęło dominować i to oni byli bliżej zwycięstwa i doprowadzenia do 3 mapy.  Ostatecznie to Chopper z kolegami, od pewnego momentu zagrali świetne CT wygrywając 7 rund z rzędu i doprowadzili do zwycięstwa 16:13. Tym samym Vega Squadron to ostatnia ekipa, która zasiliła New Legends Stage

Poprzedni artykułDreamHack Open Montreal 2018: Dziś poznamy triumfatorów
Następny artykułEU LCS 2018 Summer Split – Fnatic zwycięzcą. Jactroll na Worldsach!