Strona głównaSprzętNVIDIA zaprezentowała wyświetlacze 4K G-SYNC HDR

NVIDIA zaprezentowała wyświetlacze 4K G-SYNC HDR

Firma NVIDIA zaprezentowała wszystkim monitory dla graczy z technologią HDR (High Dynamic Range) oraz wyświetlaczami 4K G-SYNC HDR o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Oferują one wyższą jasność, żywe efekty wizualne z mocnymi, nasyconymi kolorami, mocny kontrast oraz bardziej naturalne ciemne sceny. Gamuta kolorów jest zbliżona do standardu kinowego DCI-P3. Dzięki takim ulepszeniom, wiele gier będzie wygląda bardziej realistycznie niż kiedykolwiek wcześniej.

NVIDIA zaprezentowała wyświetlacze 4K G-SYNC HDR 1

Wyświetlacze stworzono we współpracy z AU Optronics. Posiadają one 384-strefowe podświetlenie oraz najnowocześniejsza technologia Quantum Dot. Wspomniane strefy LED umożliwią podświetlenie wyłącznie tego obszaru, który tego wymaga. Pozwala to na jednoczesne wyświetlanie jasnych i wyraźnych kolorów oraz głębokich czerni – podobnie jak w przypadku najlepszych wyświetlaczy plazmowych. Monitory o mniejszej liczbie stref podświetlenia, wyposażone w strefy podświetlenia umieszczone w krawędziach ekranu lub oparte tylko na jednej strefie podświetlenia, nie pozwalają osiągać takiego kontrastu i jakości obrazu, co nowe monitory 4K G-SYNC HDR.

NVIDIA zaprezentowała wyświetlacze 4K G-SYNC HDR 2

W przeciwieństwie do telewizorów HDR, monitory G-SYNC HDR zaprojektowano od podstaw pod kątem doskonałego gamingu PC. Oferują one:

  • olśniewającą jakość obrazu
  • płynną rozgrywkę wolną od efektu rozchodzenia i zacinania się obrazu
  • minimalny efekt rozmycia w ruchu
  • niemal zerowe opóźnienie w przesyłaniu treści
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać