Strona głównaPcMod.plNewsyMultimedia na naszej witrynie

Multimedia na naszej witrynie

Często spotykamy się z serwisami, na których umieszczane są filmy, muzyka, różne elementy flash. Decydując się na takie posunięcie musimy pamiętać o kilku rzeczach. Zawsze informujmy użytkownika, że coś się ładuje. Do tego celu służą np preloadery.

No dobrze ale jak zachęcić użytkownika, żeby zaczekał na wczytanie danych ? Do tego celu możemy w naszym preloaderze umieścić jakąś złotą myśl, krótki tekst humorystyczny, coś co zwróci uwagę użytkownika (w tym czasie jak użytkownik będzie to czytał zyskamy cenne sekundy w przypadku ładowania się preloadera). Mamy większe szanse, że zaczeka.

Musimy pamiętać o jeszcze bardzo istotnej rzeczy. Nie możemy przesadzić z grafiką preloadera. Jeśli tak się stanie to użytkownik będzie musiał czekać aż wczyta się preloader, który poinformuje go o wczytywanie się jakiś danych, jest to bezsensu. Następna rzecz, jeśli posiadamy witrynę wykonaną we flash nie powinniśmy od razu wczytywać jej całej. Wczytajmy na początku to co jako pierwsze powinien zobaczyć użytkownik, a następnie generujmy nasze dane dynamicznie.

Przechodzimy do muzyki umieszczanej w tle strony, jako podkład. Dobierając odpowiedni utwór możemy oczywiście wprowadzić użytkownika w odpowiedni nastrój panujący do klimatu naszej strony. Jednak musimy pamiętać, że nie zawsze użytkownik będzie chciał słuchać tego. Dlatego właśnie zawsze pamiętajmy o umieszczeniu w widocznym miejscu odpowiedniego buttona do wyłączenia podkładu. Podobna rzecz tyczy się ogólnie umieszczania jakiś odtwarzaczy z muzyką na stronie. Nie popełnijmy błędu i nie odtwarzajmy automatycznie muzyki z tego odtwarzacza. Dajmy możliwość wybrania użytkownikowi tego czy chce odsłuchać utwór czy też nie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać