Dzięki uprzejmości firmy Logitech otrzymałem do testów klawiaturę Logitech G915. Klawiaturę testowałem przez około miesiąc, grają w gry, jak i pisząc teksty. Jak dotąd miałem możliwość przetestowania następujących klawiatur: uRage Mechanical, uRAGE EXODUS 900 Mechanical, a także HyperX Alloy Origins. Jak na razie, najlepiej pracowało mi się na tej od firmy HyperX. Czy moje odczucia dotyczące teraźniejszej klawiatury Logitech G915 będą porównywalne do poprzedniej? Tego dowiecie się w recenzji.

Opakowanie, zawartość w środku

Klawiatura znajdowała się w szczelnym, większym pudełku, na którym jest widoczna od przedniej części. Po otwarciu pudełka byłą ją widać w przezroczystej folii.  Jeśli chodzi o samo pudełko, to jest w ciemniejszych kolorach, ale widnieją na nim również kolory samej firmy. Na tylnej części pudełka widoczna jest przybliżona prawa część klawiatury.

Oprócz głównego sprzętu (czyt.klawiatury) znalazłem również kabel USB oraz przejściówkę USB do komputera. W pudełku znajdziemy również naklejkę z logo oraz szczegółową instrukcję obsługi sprzętu.

Jedynym minusem jest brak podstawki pod nadgarstki. W poprzednio testowanym przez nas modelu takie akcesorium było i ułatwiało pracę.

Budowa Logitech G915

Testowana przez nas klawiatura Logitech G915 jest typu mechanicznego. Jej waga wynosi 1025 gramów i można to odczuć, podnosząc ją. Dodatkową zaletą tego jest stabilność pozycji na biurku. Możemy z niej korzystać z niej zarówno w grach komputerowych, jak i podczas samego pisania. Całość ma kolor czarny, lśniący i miły w dotyku, co dla mnie jest bardzo ważne, bo to pokazuje, że producenci podchodzą do sprzętu gamingowego w pełni profesjonalny sposób.

Nie zabrakło także regulacji nachylenia w postaci nóżek. Do wyboru są dwie różne wysokości. Dodatkowo specjalne gumowe podkładki zapobiegają przesuwaniu się klawiatury.

Klawiatura wyposażona została w niskoprofilowe przełączniki mechaniczne GL, które rozdzielają się na trzy rodzaje:

 • klikające GL – słyszalne kliknięcie i reakcja zwrotna
 • sprężynujące GL – delikatne kliknięcie zapewniające reakcję zwrotną
 • liniowe GL – całkowicie płynne działanie podczas naciskania klawiszy

Logitech G915 - klawisze

Przyciski wyraźnie odstają od klawiatury, a ich odległość aktywacji wynosi 1.5 mm. Każdy z klawiszy ma niezależne diody LED do podświetlenia.

Nie zabrakło również klawiszy multimedialnych. Po prawej stronie znajduje się pięć dedykowanych klawiszy G do skrótów w grze lub aplikacji, poleceń systemowych lub niestandardowych makr. Można je bez problemów zaprogramować w aplikacji G Hub. Jest również opcja pobrania gotowych makr od innych użytkowników.

Logitech G915 - klawisze G

Po lewej stronie na górze mamy dostępne również klawisze do przechowywania trzech różnych profili w pamięci podręcznej klawiatury. Pozwala to na uzyskanie aż 15 elementów sterujących klawiszy G. Następnie mamy klawisze łączności: technologii bezprzewodowej LIGHTSPEED oraz Bluetooth. W dowolnym momencie można szybko i łatwo pomiędzy tyby trybami. Ciekawą opcją jest tzw. klawisz gry. W aplikacji G HUB istnieje możliwość zdefiniowania, które klawisze na klawiaturze możemy wyłączyć, aby nam nie przeszkadzały w grze. Ostatni klawisz natomiast służy do włączenia lub wyłączenia podświetlenia klawiatury.

Logitech G915 - klawisze pamięci podręcznej, łączności i trybu gry

Na koniec mamy wbudowane przyciski sterowania multimediami i podświetleniem. Specjalne przyciski umożliwiają szybką regulację głośności, odtwarzanie/wstrzymywanie, przewijanie utworów i filmów oraz natychmiastowe wyciszanie.

Logitech G915 - klawisze multimedialne

Technologia LIGHSYNC RGB

Jest to technologia, która pozwala na oświetlenie poszczególnych klawiszy w zakresie 16.8 mln kolorów, co pozwala na tworzenie różnego rodzaju animacji na klawiaturze. Kiedy podłączyłem klawiaturę do komputera, pojawiły się bardzo ładne efekty świetlne. Nie ma tutaj przeważającej części danego koloru: niebieski, fioletowy, różowy, jasnozielony. Podświetlenie rozmieszczone jest na całej klawiaturze od lewej do prawej strony.

Co znajduje się na klawiaturze?

Klawiatura wyposażona została w kabel USB typu C, który można odłączyć. Ułatwia to znacznie transport oraz jest wygodną opcją, jak chcemy wyczyścić urządzenie. Przewód ma dobrej jakości oplot, a jego długość wynosi 1.8 metra.

Wymiary urządzenia wynoszą:

 • długość: 475 mm
 • szerokość: 150 mm
 • wysokość: 22 mm
 • waga: 1025 g

Użycie Bluetooth i Lightspeed

Logitech G915 do połączenia z komputerem wykorzystuje innowacyjną technologię LIGHTSPEED o czasie reakcji zaledwie 1 ms. Jest to ta sama technologia bezprzewodowa, której ufają e-sportowcy podczas zmagań na całym świecie. Do podłączenia wykorzystywany jest specjalny odbiornik na USB.

Klawiatura ma również wbudowany moduł Bluetooth, dzięki czemu możemy sparować klawiaturę z dużą ilością urządzeń, takich jak: smartfon, tablet, czy telewizor. Przełączanie się między dwoma urządzeniami jest praktycznie bezproblemowe.

Oprogramowanie G HUB

Logitech udostępnia także specjalne oprogramowanie G Hub do zarządzania klawiaturą, w tym klawiszami, profilami i podświetleniem.

Logitech G915 - Oprogramowanie G HUB

Przyjemne korzystanie z klawiatury

Po ponad 3 tygodniach testów jestem bardzo zadowolony z klawiatury. Początkowo byłem nastawiony dość sceptycznie do urządzenia, co wynikało bezpośrednio z testów poprzednich klawiatur. Około tygodnia czasu zajęło przyzwyczajenie się do Logitecha G915.

Na klawiaturze pisze się bardzo przyjemnie, a poszczególne przyciski reagują natychmiastowo. Ich niski profil to duży plus, ponieważ kilka osób z mojej redakcji również preferuje takie klawisze. Bardzo podobają się nam wbudowane profile oraz oprogramowanie G HUB do zarządzania.

Jedyne, nad czym się dłużej zastanawiałem, to czy klawiatura Logitech G915 jest na pewno klawiaturą do gry, jak i do pisania. To oczywiście pozostawiam już w ocenie indywidualnej.

Zalety:

 • Wytrzymała konstrukcja klawiatury z aluminium
 • Wielostrefowe podświetlenie RGB LED
 • Dodatkowe klawisze multimedialne
 • Wbudowane profile podświetlenia
 • Odłączany przewód USB
 • Oprogramowanie do zarządzania G HUB

Wady:

 • Brak podkładki pod nadgarstki
 • Dźwięk przycisków

Za wypożyczenie sprzętu dziękujemy firmie Logitech

Logitech G915 - recenzja klawiatury do gier i pisania 1

Logitech G915 - recenzja klawiatury do gier i pisania 2

Logitech G915 - recenzja klawiatury do gier i pisania 3

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułSprout pokonuje sAw i awansuje na Dreamhack Open Fall 2020!
Następny artykułKamil “KEi” Pietkun przesunięty na ławkę zespołu AVEZ!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.