Strona głównaPcMod.plArtykułyRadek "jon5ification" Sikora - Intel Extreme Masters Rio 2023 -

Radek “jon5ification” Sikora – Intel Extreme Masters Rio 2023 – [WYWIAD]

Przed rozpoczynającym się turniejem w Brazylii – Intel Extreme Masters Rio 2023, porozmawiałem z komentatorem e-sportowym Radkiem “jon5ification” Sikorą.

Michał Urban: Radek, w ubiegłym roku podczas Intel Extreme Masters Rio Major 2022, ESL poinformował o tym, że w 2023 roku będzie kolejny turniej w Brazylii – Intel Extreme Masters Rio 2023. Jak na to zareagowałeś i jak wspominasz Mistrzostwa Świata w kraju Ameryki Południowej?

Radek “jon5ification” Sikora: Sam IEM Rio (Intel Extreme Masters Rio Major 2022) miał ogromną otoczkę i wielkie oczekiwania przed samym startem rozgrywek, potem jednak spore rozczarowanie dla mnie osobiście postawą publiczności, po tym turnieju nie mam specjalnie wygórowanych oczekiwań względem IEM Rio (Intel Extreme Masters Rio 2023), myślę, że pod kątem publiki nie wiele się zmieni, mocny doping na meczach z udziałem Brazylijczyków a na pozostałych spotkaniach bez polotu i finezji.

Podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters Rio 2023 weźmie udział polska formacja 9INE, która w momencie naszego wywiadu rywalizuje w ramach kwalifikacji RMR do BLAST.tv Paris Major 2023, jak ocenisz szansę polskiego zespołu w tym turnieju?

Radek “jon5ification” Sikora: No chyba chłopaki pokazali, że trzeba się z nimi liczyć na poważnie i zespoły ze światowej topki muszą wnikliwiej przeanalizować ich grę. Są ogromnym zaskoczeniem dla światowego e-sportu i potwierdzali swoją dyspozycję otwartymi kwalifikacjami. Zapewnili sobie status Legend, względem IEM Brazil stawiam ich w roli Pretendenta do mistrzowskiego tytułu.

Pierwszym oponentem 9INE będzie Heroic. Trudny i wymagający rywal, natomiast kolejnym będzie przeciwnik z meczu MOUZ/BIG.

Radek “jon5ification” Sikora: Skoro potrafiłeś wygrać z G2, po drodze wygrywasz z BIG a w meczu z Vitality wygrywasz dwa zero to moim zdaniem nie ma teraz dla nich trudnych rywali, oby dyspozycja dnia po prostu była po ich stronie!

W momencie naszej rozmowy 9INE pokonało Team Vitality i awansowało do BLAST.tv Paris Major 2023. To fantastyczna wiadomość! Jeśli chodzi o polski zespół, od początku roku prezentuje się rewelacyjnie i awansował do BLAST Premier: Spring Showdown 2023, Intel Extreme Masters Rio 2023 oraz do tego najważniejszego, czyli Mistrzostwa Świata.

Radek “jon5ification” Sikora: Mam nadzieję, że chłopaki napiszą piękną historię dla polskiej sceny CS-a. Jesteśmy głodni sukcesów na arenie międzynarodowej. To widać po liczbach widzów, jakie odnotowaliśmy podczas tego meczu. Może to fajny wstęp przed ogromną aktualizacją, jaką ma być przeniesienie się do C2 (Counter-Strike 2).

Co więcej, 9INE pokonało G2 Esports, BIG oraz Team Vitality, czyli jedne z największych organizacji na światowej scenie, nie przegrali żadnej mapy.

Radek “jon5ification” Sikora: Owszem. Sporo było obaw jak zaprezentują się na imprezie LAN-owej, czy wytrzymają tę presję. Zdali ten egzamin na 6 i teraz liczymy na kolejne dobre występy.

Oprócz w pełni polskiej formacji, w turnieju zagra międzynarodowy zespół OG Esports, w składzie którego gra polski zawodnik Maciej „F1KU” Miklas.

Radek “jon5ification” Sikora: OG ma swoje problemy, ale wyszli z tego obronną ręką. Czekam na ten moment kiedy będziemy mogli zobaczyć OG grające na 100 % swoich możliwości.  W szczególności z dobrze dysponowanym snajperem, bo wiem, co ten chłopak potrafi, ale ostatnio brak mu stabilnej formy.

Ich rywalem będzie Team Vitality, ale warto dodać, że w ostatnim czasie OG rywalizowało w turnieju RMR i z bilansu 0-2, więc byli blisko odpadnięcia, powrócili do gry i awansowali na Mistrzostwa Świata. Z drugiej strony, trzeba popatrzeć też na to, że europejska formacja w ostatnich tygodniach miała problemy w zespole. Czy to w jakiś sposób może podbudować zespół?

Radek “jon5ification” Sikora: Wychodzenie z takich sytuacji na pewno buduje zespół oraz charakter. Takie zwycięstwa są potrzebne, żeby na bazie tego fundamentu budować zespół. Liczę, że OG grające na 100% swoich możliwości może mocno namieszać.

Co dalej z Virtus.pro? Jako Outsiders w Brazylii podczas Intel Extreme Masters Rio Major 2022 zdobyli Mistrzostwo Świata, natomiast turniej RMR zupełnie im nie wyszedł.

Radek “jon5ification” Sikora: Moim zdaniem nie potrzebne zmiany po turnieju w RIO, które dla mnie jako obserwatora były nie zrozumiałe, ale może problemy leżą gdzieś w środku w organizacji jak i w samym zespole. Natomiast VP w tym składzie potrafiło się już podnosić i myślę, że kolejny turniej w ich wykonaniu to już będzie odmieniona ekipa VP.

Patrząc na grupy. Co możesz o tym powiedzieć?

Radek “jon5ification” Sikora: Teoretycznie grupy wyrównane, ciężko mi jest wskazać zwycięzców tak jednoznacznie, niech turniej się rozpocznie i zobaczymy, co dalej.

Jak zmieniła się światowa scena CS:GO na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy?

Radek “jon5ification” Sikora: Specjalnie mocno się nie zmieniła. Mamy cały czas drużyny z topki, które rywalizują ciągle na wysokim poziomie dołączyła do tego ekipa 9ine oraz myślę, że zespół Monte jest o malutki kroczek od tego, żeby mocniej zaznaczyć swoją obecność.

Dla Brazylii to kolejny turniej Intel Extreme Masters.

Radek “jon5ification” Sikora: To prawda ale wolał bym aby odbył się w innym miejscu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać