Strona głównaSprzętKarty graficzneJEDEC udostępnia specyfikację standardu GDDR5X

JEDEC udostępnia specyfikację standardu GDDR5X

Organizacja JEDEC, zajmująca się standaryzacją różnego rodzaju elektroniki, ogłosiła finalną specyfikację standardu GDDR5X, który został zaprojektowany z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na przepustowość pamięci. Nowa technologia pozwoli na osiągnięcie wyższej przepustowości: od 10 do 14 Gb/s, co będzie nawet dwukrotnym wzrostem względem modułów GDDR5. Dużą zaletą jest natomiast ta sama metoda komunikacji, , co umożliwi producentom płynne przejście z jednego standardu na drugi.

JEDEC GDDR5X

Pierwsze produkcyjne wdrożenie zapowiedziała firma Micron, a w ślad za nią pójdą pewnie Samsung i SK Hynix. Technologia znajdzie zastosowanie w kartach graficznych, systemach obliczeniowych i urządzeniach sieciowych. Przewiduje się, że GDDR5X pojawi się już w następnej generacji kart graficznych, w tym w architekturach Pascal i Polaris.

JEDEC GDDR5X

Warto tutaj zauważyć, że maksymalna przepustowość GDDR5X może sięgać 448 GB/s, co nie będzie stanowiła konkurencji dla pamięci HBM2 z 512 GB/s. Z innych usprawnień można wymienić mniejsze zużycie prądu oraz 64 bitowy dostęp do pamięci.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać