fbpx
Strona głównaSprzętIntel przedstawia procesory szóstej generacji Intel Core vPro z Intel Authenticate i...

Intel przedstawia procesory szóstej generacji Intel Core vPro z Intel Authenticate i Unite

Intel ogłosił wprowadzenie na rynek nowej rodziny procesorów szóstej generacji – Intel Core vPro. Są one przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw tworzących nowoczesne środowiska pracy i będą mogły zaspokoić potrzeby dużych firm związane z bezpieczeństwem i produktywnością.

Jedną z najważniejszych nowości w nowych procesorach jest nowatorskie rozwiązanie o nazwie Intel Authenticate. Jest to wspomagany sprzętowo mechanizm wielopoziomowego uwierzytelniania, który pozwala rozbudować funkcje ochrony tożsamości na komputerach. Dzięki temu stają się one bardziej odporne na ataki związane z kradzieżą tożsamości i danych uwierzytelniania użytkowników. Rozwiązanie Intel Authenticate w procesorach Intel Core vPro weryfikuje tożsamość, korzystając równocześnie z kombinacji maksymalnie trzech mocno związanych z użytkownikiem elementów, które umownie można nazwać „coś, co znasz” (np. numer PIN), „coś, co masz” (np. telefon komórkowy) oraz „to, kim jesteś” (np. odcisk palca). Funkcja Intel Authenticate jest zgodna z systemami Microsoft Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Klienci mogą się z nią zapoznać w serwisie firmy Intel.

Intel wprowadził też kilka aktualizacji w aplikacji Intel Unite, dzięki której można można wdrożyć bardziej skuteczne metody organizacji spotkań i komunikacji. Usprawnione zostały funkcje wyświetlania — uczestnicy nie muszą już zajmować się poszukiwaniem właściwej wtyczki ani klucza sprzętowego. Zarówno osoby znajdujące się w sali konferencyjnej, jak i zdalni uczestnicy spotkania mogą w łatwy i bezpieczny sposób przeglądać odpowiednie materiały w czasie rzeczywistym i je modyfikować. Pracownicy są w stanie organizować spotkania właściwie od razu, z wykorzystaniem nie tylko nowych, lecz także zainstalowanych już monitorów i projektorów. Opcje automatycznego rozłączenia oraz integracja z programem Skype for Business to dodatkowe mechanizmy ułatwiające pracę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać