fbpx
Strona głównaSprzętJak zainstalować procesor Ryzen Threadripper na płycie głównej?

Jak zainstalować procesor Ryzen Threadripper na płycie głównej?

Procesory Ryzen Threadripper już niedługo zadebiutują na światowych rynkach, w tym w Polsce. Będzie to wyjątkowy moment dla AMD, ponieważ w wielu testach jednostki te pokazują swoją moc. Będą to także jedne z pierwszych konsumenckich jednostek na gniazdo LGA. A z racji ich wielkości firma AMD przygotowała zgoła odmienny sposób montażu.

Aby ułatwić cały proces, firma MSI nagrała przykładowy film z montażem na płycie X399. Poniżej opisujemy poszczególne kroki, ze zdjęciami.

Krok 1
Na początek bierzemy śrubokręt i odkręcamy trzy śruby, które trzymają procesor w gnieździe. Dwie znajdują się na dole, a jedna na górze.

Krok 2
Następnie podnosimy całość do góry i naszym oczom ukazuje się specjalna prowadnica dla procesora. Wyjmuje z niej plastikową osłonkę.

Krok 3
Bierzemy nasz procesor, który umieszczamy w pomarańczowym klipie. Następnie tak przygotowaną jednostkę wsuwamy we wspomnianą szynę.

Krok 4
Zdejmuje osłonę na piny gniazda. Teraz powoli, ale pewnie opuszczamy szynę z procesorem i dopasowujemy do otworów na płycie głównej.

Krok 5
Opuszczamy górną część gniazda, która dociska odpowiednio procesor do pinów. Dokręcamy trzy śruby mocujące całość.

Ryzen Threadripper - instalacja na płycie głównej

Krok 6
Nakładamy pastę termoprzewodzącą, ale w lekkim lejku po środku. Kładziemy chłodzenie na gniazdo i dokręcamy odpowiednie śruby mocujące.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać