Jak x-kom AGO prezentuje się w ESL Pro League?

0
77
x-kom AGO
Fot. ESL

x-kom AGO to jedyny polski zespół, który rywalizuje w ramach ESL Pro League Season 15 w grupie D. Jak zatem radzą sobie podopieczni Mikołaja “Miniroxa” Michałkowa?

Z Natus Vincere było blisko

W pierwszym, inauguracyjnym meczu w grupie D, x-kom AGO zagrało przeciwko obecnie najlepszej formacji na świecie, która pod koniec ubiegłego roku zwyciężyła PGL Major Stockholm 2021 – Natus Vincere. Polacy rzecz jasna nie byli faworytem w tym meczu, ale zaprezentowali się całkiem dobrze, chociaż po pierwszej mapie odczucia co do gry polskiego zespołu mogły być zupełnie inne, bowiem na pierwszej mapie, którą był Dust 2, Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy przegrali 16:1. Można było się zastanawiać, jak zagrają na drugiej mapie, którą był Mirage i tutaj ogromne zaskoczenie, bo reprezentanci x-kom AGO zagrali rewelacyjnie. Co więcej, na tej mapie było aż sześć dogrywek! W rezultacie, Natus Vincere wygrało z x-kom AGO wynikiem 2:0, ale gra polskiej zespołu na drugiej mapie mogła się podobać.

Trudny mecz z Complexity Gaming

W drugim meczu, Eryk “Leman” Kocęba i jego zespół zmierzył się przeciwko amerykańskiej formacji Complexity Gaming. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były aż trzy mapy, na których – patrząc na wyniki – rywalizacja była bardzo wyrównana i do końca nie było wiadomo, kto będzie cieszył się z ostatecznego zwycięstwa. Pierwszą mapę wygrali reprezentanci amerykańskiej formacji 16:11, natomiast druga należała do Macieja “F1ku” Miklasa i jego kolegów, 16:11. Na trzeciej mapie, Damian “Furlan” Kisłowski i jego drużyna okazali się być lepsi od Paytyna “juniora” Johnsona i jego kolegów, wygrywając wynikiem 16:12.

Duńczycy lepsi

W trzecim meczu, polska formacja podejmowała czterokrotnych zwycięzców turniejów rangi Major – Astralis. Lukas “gla1ve” Rossander i jego koledzy pokonali x-kom AGO wynikiem 2:0, chociaż pierwsza mapa Mirage, była wyrównana, to zwycięsko wyszli z niej Kristian “k0nfig” Wienecke i jego zespół, wygrywając wynikiem 16:13. Na drugiej mapie, podopieczni Mikołaja “Miniroxa” Michałkowa musieli uznać wyższość rywali z Danii, którzy wygrali znaczącym wynikiem, 16:9.

Kolejnym rywalem ponownie Duńczycy

Dzisiejszym rywalem polskiej formacji będzie kolejnych z duńskich zespołów – Heroic, które obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy D. W pierwszym meczu Casper “cadiaN” Moller i jego zespół pokonał Complexity Gaming, natomiast w drugim, który był “duńskim meczem” wygrali z Astralis 2:1.

Transmisja z ESL Pro League z polskim komentarzem na kanale ESL.TV Polska
Warto przeczytać: Za nami dwie kolejki rywalizacji w grupie D w ramach ESL Pro League.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZa nami dwie kolejki w grupie D w ramach ESL Pro League
Następny artykułTotalneGituwy totalnie dominują w grupie B w ramach ESL Impact League Season 1
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.