Tegoroczne ESL Pro League najlepsze w historii tych rozgrywek

0
78
esl pro league 2019 new
esl pro league 2019 new

Pierwszy sezon ESL Pro League po podpisaniu “Louvre Agreement” z trzynastoma organizacjami partnerskimi, odniósł ogromny sukces. Odzwierciedla to bardzo duże zainteresowanie e-sportem oraz profesjonalną sceną CS:GO. 11. sezon wspomnianych rozgrywek został oficjalnie ogłoszony najbardziej udanym sezonem w historii tych rozgrywek.

Liga trwała od 16 marca do 12 kwietnia bieżącego roku. Rozgrywki oglądało równoległe 489 120 osób, ustalając nowy rekord oglądalności na wszystkich platformach medialnych. Następne statystyki podkreślają silnie ten trend. Liczba obejrzanych godzin, w porównaniu do poprzedniego sezonu, wzrosła o 113,2% do 48,2 miliona. Średnia liczba oglądających wyniosła w tym sezonie 164 494 osoby, podwyższając wynik z 10. sezonu o 215,5%1.

W tym roku ESL Pro League zdominowała dodatkowo rankingi na Twitchu, wiodącej platformie medialnej w transmisjach e-sportu na żywo. Kanał ESL_CS:GO znalazł się na szczycie listy najczęściej oglądanych kanałów na Twitchu w 1., 2. i 3. tygodniu, pozostając jednocześnie w pierwszej szóstce na liście w 4. tygodniu.

Tegoroczne ESL Pro League najlepsze w historii tych rozgrywek 1
fot. materiały prasowe

Rekordowe liczby w tym sezonie są jeszcze bardziej imponujące, biorąc pod uwagę fakt, że wyprodukowano aż o jedną trzecią mniej treści w porównaniu do 10. sezonu.

Sezon 11. zakończył się 12 kwietnia dwoma finałami, dostarczając najlepsze mecze CS:GO w ESL Pro League, które wygrały odpowiednio Fnatic w Europie oraz Team Liquid w Ameryce Północnej.

Ogromny sukces 11. sezonu pokazuje, że e-sport wciąż rośnie w siłę, będąc jednym z niewielu sportów, którym można się zachwycać na żywo, pozostając w tym czasie bezpiecznie w domu.

Jako współzałożyciele i uczestnicy ESL Pro League jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego rozwoju ligi. Jest to jasna wiadomość, że fani cenią sobie bardzo jakość drużyn i zawodników biorących udział w rozgrywkach. Wspólnie z ESL i pozostałymi członkami, oczekujemy dalszego rozwijania produktu i liczymy, że wrócimy jeszcze silniejsi w 12. sezonie

Patrik “cArn” Sättermon, współwłaściciel Fnatic.

O wielkim finale ESL Pro League pisaliśmy tutaj.

  1. – Nie dotyczy Chin
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznaliśmy grupy Esport Tour Pro
Następny artykułPoznaliśmy zespoły, które zagrają w turnieju organizowanym przez BLAST i Fantasyexpo – BLAST Rising

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj