Strona głównaPcMod.plNewsyIntel rozpoczyna prace i promocję sieci bezprzewodowych 5G

Intel rozpoczyna prace i promocję sieci bezprzewodowych 5G

Intel rozpoczął właśnie prace nad stworzeniem sieci bezprzewodowych 5G. Mają one pozwolić na całe spektrum nowych możliwości i doświadczeń. Intel współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami, działającymi na rynku systemów mobilnych, aby stworzyć rozwiązania, dzięki którym sieci 5G staną się w przyszłości powszechnie dostępne. Chodzi tutaj o takie firmy, jak: Ericsson*, KT, LG Electronics, Nokia, SK Telecom i Verizon.

Intel 5G

Oto nad czym trwają prace z poszczególnymi wspólnikami:

  • Ericsson i Intel wraz z operatorami mobilnymi pracują nad rozwiązaniami 5G i prowadzą wspólne testy. Stanowi to rozszerzenie dotychczasowej współpracy partnerskiej w dziedzinie transformacji sieci, chmur obliczeniowych i Internetu rzeczy.
  • KT i Intel w roku 2018 zaimplementują testową infrastrukturę 5G. Pozwoli ona opracować i zweryfikować technologię bezprzewodową 5G i powiązane z nią urządzenia oraz platformy sieci wirtualnych. Będzie można także wykonać wspólne prace standaryzacyjne.
  • LG Electronics i Intel opracują technologię bezprzewodową 5G przeznaczoną dla samochodów nowej generacji i przeprowadzą jej pilotażowe wdrożenie.
  • Nokia i Intel wspólnie pracują nad stworzeniem wstępnych wersji standardów technologii radiowych i rozwiązań sieciowych 5G. Dzięki nim możliwa będzie szybka implementacja klientów mobilnych 5G i infrastruktury bezprzewodowej. A także mechanizmów współdziałania technologii radiowych 5G. Pozwolą one zrealizować wymagania dotyczące komunikacji urządzeń w nowoczesnych sieciach bezprzewodowych.
  • SK Telecom* i Intel w roku 2016 będą zajmować się opracowywaniem i weryfikacją urządzeń mobilnych oraz rozwiązań sieciowych 5G, a także urządzeń obsługujących technologię Licensed Assisted Access (LAA) w nielicencjonowanych pasmach częstotliwości. Dzięki systematycznej współpracy w obszarze technologii 5G możliwy stał się również rozwój technologii dostępu radiowego, m.in. komórek typu „anchor-booster” i masowej transmisji MIMO, pozwalających jeszcze bardziej zwiększyć przepustowość sieci bezprzewodowych 5G.
  • Verizon* i Intel prowadzą testy operacyjne rozwiązań bezprzewodowych 5G w ramach inicjatywy Verizon 5G Technology Forum*. Celem prac jest wykazanie przydatności pasma fal milimetrowych, które pozwala uzyskać szybkość i przepustowość transmisji danych o rząd wielkości większe niż w przypadku obecnie funkcjonujących sieci komórkowych, do realizacji szybkich bezprzewodowych połączeń wysokiej jakości w przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych.

Platforma Intel 5G

Firma Intel intensywnie uczestniczy we wspólnych przedsięwzięciach branżowych, a także oferuje platformy do stworzenia wstępnych prototypów rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju sieci 5G i ułatwią ich wdrożenie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać