FaZe Clan – to nie ten sam zespół, który znamy ze świetnej gry

0
109
esl pro league season 10 odense helena kristiansson scaled
esl pro league season 10 odense helena kristiansson scaled

FaZe Clan – drużyna, która powróci do światowej czołówki, czy jednak zespół, który poniósł porażkę? Obecnie poprawną odpowiedzią jest ta druga. Podopieczni Janko „YNk” Paunovića jakiś czas temu mogli pochwalić się licznymi osiągnięciami, sukcesami, a w tym momencie jest to zespół, który zagra w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Jeszcze jakiś czas temu nikt, kto interesuje się światową sceną Counter-Strike: Global Offensive nie pomyślałby, że jeden z czołowych – wtedy: europejskich, a teraz: światowych -zespołów będzie miał takie problemy z występami na turniejach o wysokiej randze. Kiedy oglądałem mecz z udziałem Nikoli „NiKo” Kovača i jego kolegów, zastanawiałem się, co z tą drużyną jest nie tak? Przecież tworzyli jedną z najlepszych, europejskich drużyn, grali inaczej, zdecydowanie lepiej niż to wygląda w tym momencie. Odniosłem wrażenie, że trochę się pogubili w tym wszystkim, ale najbardziej może zdziwić informacja, którą na swoim Twitterze podał sam trener drużyny, Janko „YNk” Paunović, z której wynika, że na początku stycznia 2020, FaZe Clan zagra w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. I wtedy sobie pomyślałem: „Zaraz, zaraz, to ten FaZe Clan?”. Odpowiedź znalazłem właśnie u Janko na Twitterze.

Miało być lepiej, a jest źle

Po tym jak FaZe Clan jeszcze z polskim zawodnikiem, prowadzącym skład – Filipem „NEO” Kubskim odpadł z Majora, nie wchodząc do fazy play-off, zdecydowano się na zmianę w składzie. Pomocnikiem do osiągania sukcesów i wygrywania turniejów dla formacji miał być brazylijski zawodnik, Marcelo „Coldzera” David. Transfer Brazylijczyka, który uważany był za jeden z lepszych, jak na razie nie przynosi oczekiwanych i pozytywnych rezultatów samej drużyny.

Ciężki rok 2019 dla FaZe Clan

Patrząc na historię turniejów w 2019 roku, grali bardzo różnie. Ich wyniki nie były na pewno takie, jakby sami chcieli, szczególnie że w poprzednich latach grali – wydaje mi się – znacznie lepiej. Tutaj mogę przytoczyć nawet to, że w 2017 roku FaZe Clan znajdował się w czołówce, jeśli chodzi o zwycięstwa w turniejach. Stali więcej razy na podium w 2017 roku, chociaż z drugiej strony, rok 2018 mieli równie dobry, a dokładniej od stycznia do lipca.

FaZe Clan w 2019 roku wygrał tylko trzy turnieje:

Jeśli chodzi o początek stycznia 2020, to jak pisał Janko „YNk” Paunović, biorą udział w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Jeszcze w 2018 roku grali w finale katowickiego turnieju, w którym przegrali ze szwedzkim Fnatic 2:3, a teraz muszą się w ogóle zakwalifikować do turnieju na Górnym Śląsku.

 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPhilips 276C8 – ultracienki i elegancji monitor na biurko
Następny artykułJacek “Minise” Jeziak odchodzi z ARCY!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.