Duże zmiany w ESL Pro Tour. Nowe studio, nowy format rozgrywek

2
58
esl 1
esl 1

ESL we współpracy z DreamHackiem zaprezentowali szczegółowy plan turniejów z cyklu ESL Pro Tour na 2021 rok. Zmiany w formacie rozgrywek, nowe studio.

W całym kalendarzu jest lista ośmiu najważniejszym turniejów w całym roku. Całość rozpocznie Intel Extreme Masters Katowice, który zaplanowany jest na luty, 16-28. Dla fanów e-sportu w Polsce jest to najważniejszy turniej, w którym stolica województwa śląskiego zamienia się w “stolicę e-sportu”. Oprócz tego, organizatorzy zaplanowali dwa sezony ESL Pro League, DreamHack Masters, ESL One: Cologne oraz Intel Extreme Masters w autralijskim Melbourne oraz dwa, inne turnieje Intel Extreme Masters, ale jak na razie nie podano konkretnego miasta. Co ważne dla wszystkich, podano szczegółowe terminy wszystkim turniejów.

“Planowanie do przodu jest kluczowe dla zawodników i drużyn. Znajomość terminów wszystkich turniejów jest dla nas bardzo pozytywna i pomaga nam lepiej przygotować się do zawodów. Mniej dni w podróży daje nam więcej czasu na skupienie się na meczach i naszych nadchodzących przeciwnikach” – komentuje zawodnik Astralis, Peter “dupreeh” Rasmussen.

Duże zmiany w ESL Pro Tour. Nowe studio, nowy format rozgrywek 1
Fot. ESL – kalendarz i harmonogram turniejów na 2021 rok

Nowe studio

Intel Extreme Masters ma odbyć się jako turniej LAN-owy, a więc organizatorzy robią wszystko, by zapewnić zarówno graczom oraz swoim pracownikom bezpieczne warunki.

Jedne z największych gwiazd światowego e-sportu pojawią się w nowo utworzonej siedzibie ESL Pro Tour CS:GO, nowoczesnym studiu zaprojektowanym specjalnie z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID. Studio będzie pełniło rolę centralnego ośrodka dla graczy i będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gry dla graczy i widzów na całym świecie.

Duże zmiany w ESL Pro Tour. Nowe studio, nowy format rozgrywek 2
Fot. ESL – Nowe studio, w którym będą odbywać się turnieje z cyklu ESL Pro Tour
Duże zmiany w ESL Pro Tour. Nowe studio, nowy format rozgrywek 3
Fot. ESL – Nowe studio, w którym będą odbywać się turnieje z cyklu ESL Pro Tour

Zmiany

Zmiany, które chce wprowadzić ESL i DreamHack to przede wszystkim podzielenie turnieju na dwa tygodnie. W pierwszym z nich będzie rywalizacja drużyn w grupach, natomiast w drugim rywalizacja drużyn w fazie play-off. W trakcie przerw między weekendami, ESL będzie pracowało nad tym, aby dostarczyć kibicom materiały o drużynach, zawodnikach, m.in wywiady, trailery oraz analizy meczowe.

Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią naszej misji, której celem jest zapewnienie zawodnikom i kibicom najlepszych doświadczeń e-sportowych. Nowy format ESL Pro Tour ma zagwarantować jeszcze większe emocje graczom i kibicom” – powiedział Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL

Więcej informacji na oficjalnej stronie pro.eslagaming

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMicrosoft zakupił firmę ZeniMax Media za 7.5 mld dolarów
Następny artykułAVEZ Esport w walce o awans na DreamHack Open Fall 2020, zagra również Sprout
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj