fbpx
Strona głównaSprzętDelock Aktywny Optyczny Kabel HDMI - kabel wykorzystujący światłowód

Delock Aktywny Optyczny Kabel HDMI – kabel wykorzystujący światłowód

Firma Delock wprowadziła do oferty nowy rodzaj kabli wideo – Delock Aktywny Optyczny Kabel HDMI. Ich unikalną cechą jest wykorzystanie światłowodu do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego rozwiązania jest m.in. zminimalizowana utrata jakości obrazu i redukcja opóźnień sygnału. Owa technologia zwie się Active Optical Cable (AOC) i pozwala na bezstratne przesyłanie sygnału do nawet 100 metrów.

Warto tutaj nadmienić, że kable cechują się odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne oraz małą średnicą przekroju. W tym konkretnym przypadku średnica nie przekracza 5 mm. Szybkość transmisji danych wynosi 18 Gb/s, a obsługiwany maksymalny standard rozdzielczości to 3840 x 2160 pikseli przy odświeżaniu 60Hz.

Delock Aktywny Optyczny Kabel HDMI

Delock w swojej ofercie posiada warianty o długości 30 m, 40 m, 70 m i 100 m. Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie jednokierunkowe, dlatego należy właściwie podłączyć przewód, kierując się opisami na wtyczkach: „Source” – źródło i „Display” – wyświetlacz.

Ceny kabli Delock Aktywny Optyczny Kabel HDMI zaczynają się od 999 zł.

Specyfikacja:

 • Złącze:
  1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A >
  1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A
 • Specyfikacja High Speed HDMI
 • Kabel optyczny o niskim poziomie degradacji sygnału
 • Brak wpływu zakłóceń elektromagnetycznych
 • Średnica kabla: ok. 4,8 mm
 • Najmniejszy promień skrętu: 60 mm
 • Transfer sygnałów audio i wideo
 • Szybkość transmisji danych do 18 Gb/s
 • Rozdzielczość do 3840 x 2160 @ 60 Hz
 • Kolor: czarny
 • Długość ze złączami: ok. 100 m
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać