Czy smartfon potrzebuje akcesoriów?

0
79
Fixit
Fot. Informacja prasowa

Z telefonu do rozmów i wiadomości SMS stał się centrum zarządzania kalendarzem, aparatem i kamerą, konsolą do grania i portfelem. W kieszeni czy torebce nosimy kompaktowe urządzenie wydajne bardziej, niż wielkie komputery sprzed kilkunastu lat.

No właśnie – do czego używano pierwszych domowych komputerów? Oczywiście, że do nauki… Każdy, dobrze wie, że służyły również do rozrywki. Mama układająca pasjansa, czy my, grający w Diablo lub Heroesów. Godzin spędzonych na graniu nikt nie zwróci, ale też nikt nie zabierze tych wspaniałych wspomnień, które dostarczyły rozgrywki. Tak jak komputery za tamtych czasów nie służyły wyłącznie do nauki, tak smartfon nie musi służyć wyłącznie do dzwonienia i wysłania wiadomości tekstowych. W zależności od systemu operacyjnego naszego telefonu, w sklepie aplikacji możemy znaleźć całkiem pokaźną bibliotekę gier spośród, każdy znajdzie coś dla siebie.

Granie na smartfonie jest jedną z form rozrywki, którą można mieć zawsze przy sobie. Dostępność tysięcy aplikacji, bardzo często darmowych, sprzyja możliwości zainstalowania najróżniejszych gier. Ewolucja telefonu z narzędzia do kontaktu, do akcesorium, które zmienia naszą codzienność – praktycznie nieskończona pamięć na pliki (wystarczy dokupić dostęp w chmurze), aparat robiący praktycznie profesjonalne zdjęcia, nieskończona playlista ulubionych utworów są już standardem w smartfonach.

Gry w wersjach mobile potrafią pochłonąć uwagę na wiele godzin, a do znacznej ich liczby wystarczą oczy i palec. Jednak zapaleni gracze oczekują od rozgrywki na smartfonie znacznie więcej. To do nich kierowana jest oferta akcesoriów, zaprojektowanych po to, by dostarczać jeszcze więcej frajdy. Dzięki nim przechodzenie kolejnych poziomów czy rund jest bardziej sprawne, a czas poświęcony na rozrywkę mija znacznie przyjemniej. Pady – bo o nich mowa, kojarzą się większości użytkowników z konsolami takimi jak XBOX czy PlayStation. Jednak dla smartfonów również dostępne są kontrolery, które wizualnie przypominają tradycyjnie rozumiane pady. W zależności od producenta, wygląd kontrolerów dedykowanych smartfonom może się różnić pod kątem designu, materiału produkcji czy wielkości. W ofercie dostępne są pady, które posiadają na przykład wbudowany statyw, dzięki czemu smartfon zamienia się w przenośną konsolę.

Inną formą poszerzenia funkcjonalności smartfonów w grach są wszelkiego rodzaju rozwiązania z zakresu VR. Okulary, szczególnie w połączeniu z jakościowym zestawem słuchawkowym, pozwalają dosłownie zanurzyć się w pełnej emocji rozgrywce, przenosząc gracza do innego, interaktywnego wymiaru świata rozgrywki.

Jak wskazuje Michał Wróbel, Branch Manager w Fixit Polska: Dla telefonu najlepszym wyborem jest uniwersalny pad, który pasuje do różnych modeli smartfonów. Dzięki czemu, po odświeżeniu telefonu, pad nadal spełni swoją rozrywkową funkcję.

Dodaje też: Dla bogatszych wrażeń z rozgrywki, telefon możemy również umieścić w okularach VR, przystosowanych do naszego smartfona. Zapewni to kolejną porcję niezapomnianych wrażeń. Oczywiście pamiętajmy, że interesujące nas tytuły muszą mieć wsparcie dla obsługi takich akcesoriów. W innym przypadku, akcesoria te nie będą działały prawidłowo z tytułem, lub nawet w ogóle – Michał Wróbel, Branch Manager w Fixit Polska.

Osoby, które lubią spędzać wolny czas na graniu, mają szeroki wachlarz ofert do wyboru. Dostępne na rynku kontrolery mogą bezpośrednio łączyć się z portem ładowania, za pomocą wbudowanej końcówki. Dzięki czemu reakcja na przyciski jest natychmiastowa, a gra przebiega płynnie. Poszczególni producenci zabiegają o użytkowników, stąd dobór odpowiednich dodatków do grania wcale nie jest prosty, jednak dzięki temu można znaleźć akcesoria idealnie odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających pasjonatów grania na smartfonie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułiiyama G-Master G4380UHSU-B1 Red Eagle – 43-calowy monitor 4K dla graczy ceniących szybkość i jakość
Następny artykułMIBR i FURIA Esports z awansem na PGL Major Antwerp 2022!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.