fbpx
Strona głównaPcMod.plKonferencjeCRYSTAL CANVAS Game Graphics podczas targów PGA 2018

CRYSTAL CANVAS Game Graphics podczas targów PGA 2018

Fundacja Mediations Biennale zaprasza do udziału w pierwszym, międzynarodowym konkursie grafiki cyfrowej – CRYSTAL CANVAS Game Graphics. Jego finał będzie miał miejsce podczas targów Poznań Game Arena 2018. Celem konkursu jest promowanie sztuki tworzonej za pomocą technik cyfrowych. Ma to także zwrócić uwagę na to, że gry komputerowe stały się samodzielnym rodzajem sztuki współczesnej.

Można powiedzieć, że są one zjawiskiem nie tylko komercyjnym, ale także artystycznym czy filozoficznym. Malarstwo cyfrowe wykorzystywane w projektowaniu i promowaniu gier wideo, łącząc w sobie świat sztuki i informatyki, rozszerza dyskusję o obrazie jako nośniku wyrazu i treści.

Specyficznym fenomenem, który silnie rozwinął się dzięki grom komputerowym jest rysunek koncepcyjny. Ma on za zadanie pokazać obraz świata tworzonego dzieła. Ma ukazać zamysł autora oraz jego wizję.

Tematem konkursu jest „wolność”. Zadaniem uczestników jest wykonanie grafiki koncepcyjnej i promocyjnej. Prace można zgłaszać do 20 września 2018 roku. Nagroda główna to 5 tysięcy złotych.

Partnerami przedsięwzięcia są: Poznań Game Arena, Game Industry Conference oraz Fundacja Indie Games Polska. Nazwa konkursu CRYSTAL CANVAS nawiązuje do zmiany medium używanego przez artystów – z tradycyjnego płótna na krystaliczne.

Regulamin konkurs.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać