fbpx
Strona głównaSprzętCORSAIR K83 Wireless Entertainment - bezprzewodowa klawiatura multimedialna

CORSAIR K83 Wireless Entertainment – bezprzewodowa klawiatura multimedialna

W sprzedaży pojawiła się klawiatura CORSAIR K83 Wireless Entertainment. Urządzenie łączy w sobie ciekawy wygląd i aluminiową konstrukcję z zaawansowanymi funkcjami nawigacji. Klawiatura może działać z komputerem, telewizorem czy strumieniowymi odtwarzaczami multimedialnymi. Obudowa wykonana została z anodowanego aluminium. Przełączniki natomiast otrzymały niski profil oraz wyspowe ułożenie.

Białe podświetlenie LED ma ułatwić korzystanie z klawiatury podczas nocnej pracy. Producent zoptymalizował ułożenie klawiszy, tak aby można było łatwo pisać w nocy, czy szybko znajdywać potrzebne klawisze.

Warto tutaj zwrócić uwagę na prawą stronę klawiatury. Znajduje się tutaj analogowy dżojstik oraz wielodotykowy touchpad. Ma to usprawnić poruszanie się kursorem po ekranie i wykonywanie zaplanowanych czynności. Osobny lewy i prawy przycisk można też znaleźć po bokach konstrukcji.

Corsair wyposażył klawiaturę w autorską technologię łączności bezprzewodowej. Do podłączenia służy mały pendrive na USB, a dane szyfrowane są przy użyciu 128-bitowego klucza AES. Jest także opcja skorzystania z technologii Bluetooth o niskim poziomie opóźnień. Klawiatura K83 jest zasilana przez akumulator, ładowany przez USB, który wystarcza do 40 godzin ciągłego użytkowania.

Do kalibracji klawiatury oraz zaawansowanej personalizacji służy oprogramowaniem CORSAIR iCUE. Użytkownicy mogą kalibrować joystick i dostrajać jego działanie. Do tego jest opcja tworzenia makr, mapowania klawiszy, regulowania podświetlenia LED, czy działania touchpada.

Klawiatura CORSAIR K83 Wireless Entertainment jest dostępna w sprzedaży w przedziale cenowym 570 – 600 zł. Produkt kalifornijskiej firmy jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać