Strona głównaSprzętCooler Master CK552 - klawiatura mechaniczna z przełącznikami Gateron

Cooler Master CK552 – klawiatura mechaniczna z przełącznikami Gateron

Cooler Master zaprezentował mechaniczną klawiaturę CK552. Gracze mają do wyboru 3 rodzaje przełączników mechanicznych Gateron: brązowe, niebieskie i czerwone. Każdy z nich oferuje wytrzymałość do 50 milionów kliknięć. Dzięki zastosowaniu procesora ARM Cortex M3, udało się osiągnąć częstotliwości próbkowania na poziomie 1000 Hz. W połączeniu z szybkimi przełącznikami uzyskuje się czas odpowiedzi zaledwie 1 ms.

Skoro jesteśmy przy klawiszach to warto wspomnieć o kontroli On-the-Fly, która umożliwia dostosowanie ustawień, takich jak oświetlenie RGB i makra w czasie rzeczywistym, bez konieczności zaglądania do oprogramowania.

Klawiaturę od Cooler Master wykonano ze szczotkowanego aluminium i plastiku. Ma ona niejednolitą bryłę z zakrzywioną płytą górną, która ma dopasowywać się do dłoni. Jej wymiary wynoszą 460 x 135 x 41 mm, a waga to zaledwie 860 gramów. Do połączenia z komputerem służy 1.8 metrowy przewód USB.

Firma przygotowała również ulepszony autorski program Cooler Master Portal. Pozwala ona na dostosowanie ustawień klawiatury do własnych potrzeb. Mowa tutaj zarówno o podświetleniu LED, jak i skrótach klawiszowych oraz makrach. Użytkownik ma do dyspozycji 16.7 mln kolorów oraz siedemnaście różnych wariantów efektów świetlnych.

Klawiatura Cooler Master CK552 dostępna jest na rynku w cenie ok. 390 zł. Produkt objęto dwuletnią gwarancją

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać