Co z PGL Major Stockholm 2021?

0
43
PGL Major Stockholm 2021
Fot. PGL

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że turniej w Dotę 2 – The International 10, który miał odbyć się w stolicy Szwecji jednak nie odbędzie się, ale został przeniesiony do stolicy Rumunii – Bukaresztu. To nie jedyny problem państwa ze Skandynawii. Jak wiadomo od dłuższego czasu, w szwedzkiej stolicy ma odbyć się jeden z największych turnieju Counter-Strike’a: PGL Major Stockholm 2021.

Władze Szwecji nieugięte

– Czas ucieka. Nie mamy żadnych nowych informacji i w każdej chwili możemy podjąć decyzję o przeniesieniu Majora do innego kraju. Nadal mamy jednak nadzieję, że, tak jak prosiliśmy, uzyskamy możliwości, które pozwoliłby nam ściągnąć tutaj zawodników. Nie ma jednak żadnych przesłanek wskazujących na to, czy tak się stanie, czy też nie – powiedział Silviu Stroie, prezes PGL, w wiadomości mail, którą dostała redakcja SportExpressen.

O co chodzi w zamieszaniu z PGL Major Stockholm 2021?

Jeżeli turniej CS:GO, który jest Majorem nie będzie miał statusu pozyskanego od szwedzkich władz, wtedy uczestnicy będą musieli wjechać do stolicy na wizach normalnych. Co to oznacza? Niektórzy z nich mogliby nie pojawić się w Szwecji.

W tym miejscu warto dodać, że szwedzka federacja nie chce e-sportu.

Swój głos w tej sprawie zabrali również przedstawiciele federacji esportowej, którzy napisali specjalny list.

“Za pomocą tego listu chcemy wezwać odpowiedzialnych ministrów, ministerstwa i komisje do śledzenia złożonych obietnic i wdrożenia zmian wymaganych do wprowadzenia wydarzeń e-sportowych w Szwecji” – piszą w swoim liście.

Ważne jest to, że w tej wiadomości podpisali się Hicham Chahine z Ninjas in Pyjamas oraz związany ze sceną Doty 2 Jonathan „Loda” Berg.

PGL Major Stockholm 2021 ma odbyć się w dniach 23.10.2021 do 7.11.2021.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułThermalright AXP90-X36 Black – nowe chłodzenie mini-ITX
Następny artykułNowa organizacja, nowy skład – Ungentium
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.