fbpx
Strona głównaSprzętChińskie procesory Dhyana oparte są na architekturze AMD EPYC

Chińskie procesory Dhyana oparte są na architekturze AMD EPYC

Dziennikarze Tom’s Hardware dotarli do informacji, jakoby chińska firma produkowała procesory na architekturze x86. Ich nazwa kodowa brzmi Dhyana i są oparte na serwerowych jednostkach EPYC. Okazuje się, że AMD podpisało długoletni kontrakt z kilkoma chińskimi firmami na udostępnienie ich technologii. Dodatkowo nowo produkowane procesory mogą być sprzedawane jedynie na chińskim rynku.

Umowa została podpisana już w 2016 roku na kwotę 293 milionów dolarów. Prócz tego AMD będzie zbierało dodatkowe tantiemy z każdej sprzedanej jednostki. Jak widać architektura ZEN to był bardzo dobry krok i teraz AMD będzie zbierało dobre żniwa z tego.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać