Strona głównaSprzętCastle 240 RGB V2 i Castle 360 RGB V2 - nowe chłodzenia...

Castle 240 RGB V2 i Castle 360 RGB V2 – nowe chłodzenia wodne

Deepcool wprowadził do oferty dwa nowe modele chłodzenia wodnego — Castle 240 RGB V2 oraz Castle 360 RGB V2. Najważniejszą nowością jest autorski system Anti-leak, który zapobiega wyciekowi cieczy, poprzez regulowanie ciśnienia wewnątrz układu. Chłodzenia różnią się miedzy sobą wielkością – pierwszy ma radiator o długości 240 mm, drugi, większy, 360 mm. Prócz tego zastosowano wentylatory Deepcool CF o średnicy 120 mm.

Warto nadmienić, że wiatraki wyposażono w podświetlenie RGB, którym można sterować przy użyciu oprogramowania na płytach głównych. System oświetlenia ma pięć wbudowanych efektów (dynamiczne, statyczne, oddychające, tryb komety i fashion collision) i 36 zmiennych trybów. Zaletą wentylatorów jest nie tylko estetyka, ale też wydajne i ciche działanie. Łopaty mają specjalne żłobienia, które mają wpływać na obniżenie generowanego hałasu.

Warto wspomnieć także o pompie wodnej. Ma ona kształt uciętego stożka. Zastosowano tutaj miedzianą podstawę, która dobrze odbiera ciepło. Ceramiczne łożyska osi oraz rdzenia mają zagwarantować długą żywotność. Wysokowydajne silniki indukcyjne oraz zamknięte wirniki, zapewniają większy przepływ cieczy i większe ciśnienie.

Producent deklaruje zgodność z procesorami Intel i AMD. Za poszczególne układy przyjdzie nam zapłacić takie ceny:

  • Castle 240 RGB V2 – 534 zł
  • Castle 360 RGB V2 – 680 zł
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać