Strona głównaPcMod.plNewsyAsustor prezentuje ADM 2.7 - nowe funkcje NAS-a w oprogramowaniu

Asustor prezentuje ADM 2.7 – nowe funkcje NAS-a w oprogramowaniu

Firma Asustor udostępniła nową wersję systemu operacyjnego ADM 2.7. Celem nowej wersji oprogramowania jest zwiększenie ochrony danych, wydajności i elastyczności dostępu do sieci. Pojawiło się nowe jądro Linux 4.4.24. Ulepszono funkcję EZ Connect, która pozwala na łatwiejszą konfigurację przekierowania portów. Opcja ta powinna przypaść do gustu zwłaszcza technologicznym laikom i osobom, które sprawnie obsługują komputer, ale ich wiedza nie jest zbyt zaawansowana.

Asustor ADM 2.7

ADM 2.7 pozwala ustawić harmonogram działań, tak by aktualizacje były dokonywane wtedy, kiedy będzie to najbardziej wygodne dla użytkownika.

Asustor ADM 2.7

Kolejnym usprawnieniem jest opcja przyłączania folderów, jakimi posługują się klienci, do eksplorera plików ADM. Ułatwi to administratorom udostępnianie katalogów konkretnym użytkownikom. Poprawi to również bezpieczeństwo plików, by dane nie wpadły w niepowołane ręce.

Asustor ADM 2.7

Nowe oprogramowanie daje też możliwość, by sygnał przekazywany przez dostawcę mógł być rozprowadzany przez NAS-a. Powinno to ułatwić konfigurację routera osobom, które korzystają z zamkniętego układu w sieci.

Asustor ADM 2.7

ADM 2.7 to kilka warstw ochronnych:

  • Zapora sieciowa ADM Defender
  • Ochrona samego połączenia, automatycznego wylogowywania czy 2-stopniowego systemu weryfikacji
  • Aplikacja MyArchive i jej zdolność do tworzenia kopii zapasowej, gdy system jest wyłączony. Prócz tego dostępny jest algorytm szyfrujący AES 256-bitowy i program antywirusowy
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać