Strona głównaSprzętASUS szykuje dwurdzeniową kartę AMD Radeon RX VEGA?

ASUS szykuje dwurdzeniową kartę AMD Radeon RX VEGA?

Pojawiły się plotki, jakoby firma ASUS pracowała nad dwurdzeniową kartą AMD Radeon RX VEGA. Może ona okazać się prawdopodobna, ponieważ firma AMD dała wolną rękę partnerom AIB, aby samodzielnie mogli projektować PCB pod rdzenie VEGA. Jeżeli doszłoby do premiery tego potwora z 2 x VEGA 10, to wydajność obliczeniowa karty wynosiłaby ponad 50 TFLOPSów. Pobór mocy natomiast byłby rzędu 600 Watów.

AMDRadeonRXVegaLiquidEdition

W tym momencie przechodzimy do chłodzenia. Tutaj na 100% ASUS przygotowałby odpowiednie chłodzenie cieczą z dość dużą chłodnicą. A cena? Mogłaby przyprawić o zawrót głowy nie jednego maniaka sprzętu – 1500 dolarów. Najpewniej karta byłaby wydana w edycji limitowej.

Ostatnim dwurdzeniowym modelem od ASUSa była karta ROG ARES II z dwoma rdzeniami Radeon HD 7970. Oczywiście posiadała chłodzenie wodne.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać