asus geforce gtx 1650 4gb low profile oc 7
asus geforce gtx 1650 4gb low profile oc 7

Firma ASUS wprowadziła do oferty kartę graficzną ASUS GeForce GTX 1650 4GB Low Profile OC. Rdzeń wyposażony jest w 896 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 56 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Karta ma dwa tryby działania, w których dobierane są różne taktowania rdzenia.

Oto one:

  • OC Mode – GPU Boost Clock: 1740 MHz, GPU Base Clock: 1515 MHz
  • Gaming Mode (Domyślny) – GPU Boost Clock: 1710 MHz, GPU Base Clock: 1485 MHz

Karta wyposażona jest w 4 GB pamięci GDDR5 na 128-bitowej szynie danych. Efektywne taktowanie pamięci GDDR5 wynosi 8000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 128 GB/s i wydajność około 3 GFLOPS-ów.

Wymiary karty wynoszą 182 x 69 x 41 mm. Pozwoli to na umieszczenie jej w obudowach typu mini-ITX, gdzie jest bardzo mało miejsca. Zamontowany jest dwuslotowy system chłodzenia z dwoma wentylatorem. Znajdziemy tutaj takie złącza: HDMI 2.0, DisplayPort oraz DVI-D.

Do zarządzania kartą ASUS GeForce GTX 1650 4GB Low Profile OC firma udostępnia narzędzie ASUS GPU Tweak II. Prócz tego otrzymuje takie oprogramowanie, jak: XSplit Gamecaster, wtfast oraz Quantum Cloud.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułTrzeci dzień Fazy Nowych Legend StarLadder Major Berlin 2019
Następny artykułMarcelo “Coldzera” David w składzie FaZe Clan za Filipa “NEO” Kubskiego?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj