fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyGracze Counter Strike 2 mogą testować funkcję AMD Radeon Anti-Lag 2

Gracze Counter Strike 2 mogą testować funkcję AMD Radeon Anti-Lag 2

Dzięki bliskiej współpracy AMD i Valve od kilku dni gracze Counter Strike 2 mogą skorzystać z wersji testowej funkcji AMD Radeon Anti-Lag 2. Technologia umożliwia zmniejszenie opóźnienia w czasie reakcji gracz – procesor – monitor. Dzięki niej nasz procesor i karta graficzna pracują jeszcze bardziej płynnie, co ma przełożenie na bardziej płynną rozgrywkę w Counter Strike 2.

Jak korzyści ma gracz ze stosowania AMD Radeon Anti-Lag 2?

AMD Radeon Anti-Lag 2 w Counter Strike 2

Znacznie zmniejszone opóźnienia

Średnio 37% różnicy po jej włączeniu w systemie z kartą graficzną AMD Radeon RX 7000 lub procesorem AMD Ryzen 8000G.

Niezrównana responsywność

Nawet o 95% lepsza w porównaniu do działającego na poziomie sterownika Anti-Lag.

Bezproblemowa rozgrywka

Jako funkcja zintegrowana z grą działa znakomicie w wyposażonych w nią tytułach.

Jak to działa na poziomie sprzętowym i programowym?

AMD Radeon Anti-Lag 2 została przeprojektowana w taki sposób, aby mogła być implementowana na poziomie gry, zamiast funkcjonować w warstwie sterownika, dzięki czemu jeszcze lepiej realizuje synchronizację klatek i tempo pracy procesora.

Integracja Radeon Anti-Lag 2 ma miejsce również bezpośrednio w kodzie gry. Umożliwia lepsze wykorzystanie procesora do generowania i synchronizacji klatek. Zmniejsza to czas reakcji od momentu naciśnięcia klawisza myszki do odpowiedzi w grze i wyświetlenia tego na monitorze.

AMD Radeon Anti-Lag 2 w Counter Strike 2

Ponieważ Radeon Anti-Lag 2 jest technologią wbudowaną w grę, wymaga ona od twórców gier dodania jej do swoich tytułów. Counter-Strike 2 od Valve jest pierwszym dowodem na łatwą implementację.

Firma AMD udostępnia zestaw narzędzi deweloperskich (SDK) do AMD Radeon Anti-Lag 2 na stronie GPUOpen.com. Gracze mogą się spodziewać większej liczby gier z tą funkcją w przyszłości.

Jak włączyć AMD Radeon Anti-Lag 2?

Należy pobrać najnowszy sterownik AMD Software: Adrenalin Edition 24.5.1 ze wbudowaną obsługą wersji testowej Radeon Anti-Lag 2. Następnie trzeba wejść do Zaawansowych ustawień wideo i sprawdzić, czy funkcja AMD Anti-Lag 2.0 jest włączona.

AMD Radeon Anti-Lag 2 w Counter Strike 2

Co dalej?

Polecam uwadze blog, który przedstawia szczegóły działania tej funkcji. AMD Radeon Anti-Lag 2 jest kompatybilne z kartami graficznymi powstałymi w oparciu o architekturę AMD RDNA i nowsze. Sterownik konieczny do uruchomienia AMD Radeon Anti-Lag 2 w Counter Strike 2 jest dostępny tutaj

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać