Strona głównaSprzętKarty graficzneAMD FSR 2.1 z poprawkami algorytmów skalowania obrazu

AMD FSR 2.1 z poprawkami algorytmów skalowania obrazu

Firma AMD ogłosiła udostępnienie FidelityFX Super Resolution (FSR) 2.1. Jest to technologia skalowania temporalnego, która ma za zadanie zwiększać liczbę klatek na sekundę, w obsługujących ją grach zapewniając lepszą jakość obrazu. W nowej wersji zaktualizowano algorytmy odpowiedzialne za poprawę jakości obrazu przy redukcji tzw. „ghostingu” i „shimmeringu”. Od teraz można nową wersję pobrać ze strony GPUOpen.com.

AMD FSR 2.1

Pierwszą grą z FSR w wersji 2.1 jest Farming Simulator 22, a kolejną będzie Hitman 3 przy okazji nadchodzącej aktualizacji. Ponadto rozszerzenia dla Unreal Engine 4.26/4.27 oraz Unreal Engine 5 także zostały zaktualizowane o wsparcie dla FSR 2.1 i inne udoskonalenia.

Firma AMD ogłosiła też kolejne 11 gier, które otrzymały lub otrzyma wsparcie FSR 2.0. Potwierdza to dużą popularność tej funkcji. Wśród najnowszych są:

  • Cyberpunk 2077,
  • Lies of P,
  • Saints Row,
  • Dying Light 2 Stay Human,
  • Red Dead Redemption 2,
  • Deep Rock Galactic,
  • Destroy All Humans! 2 – Reprobed,
  • Ghostwire: Tokyo,
  • i inne.

Lista gier zgodnych ze wszystkimi wersjami FSR jest dostępna tutaj.

AMD FSR 2.1

Źródło: community.amd.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać