fbpx
Strona głównaSprzętADATA SU650 M.2 SATA 2280 - nadchodzą nowe dyski SSD

ADATA SU650 M.2 SATA 2280 – nadchodzą nowe dyski SSD

W ofercie firmy ADATA pojawił się dysk SU650 M.2 SATA 2280. Producent przygotował trzy wersje pojemnościowe: 120 GB, 240 GB i 480 GB. Każda z nich otrzymała 3 letnią gwarancję producenta bez limitu zapisanych danych (TBW). Dyski wyposażono w złącze PCIe 3.0 x4, protokół NVMe 1.3 oraz kości pamięci 3D TLC. Nośnik otrzymał format M.2 2280 i nie ma zamontowanego radiatora. Można skorzystać z własnego rozwiązania lub to, co dostarcza producent płyty głównej.

Dysk ma wymiary 80 x 22 x 3,5 mm, i waży jedynie 7 gramów. Zamontowano w nim pamięci podręczną SLC Cache, co ma wspomóc kwestie wydajności. Deklarowany czas odczytu i zapisu danych wynosi odpowiednio: 550 i 510 MB/s. astosowanie mechanizmu korekcji błędów LDPC wydłuża żywotność nośnika i poprawia integralność danych. Wskaźnik MTBF dla tego modelu wynosi 2 mln godzin.

Do dysku ADATA SU650 M.2 SATA 2280 dołączany jest pakiet darmowego oprogramowania – SSD Toolbox oraz Migration Utility. Pierwsza z aplikacji pozwala na monitorowanie i zarządzanie najważniejszymi parametrami dysku, natomiast druga umożliwia wygodne przeniesienie systemu z HDD na SSD oraz szybkie wykonanie kopii danych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać