acer nitro g550 2
acer nitro g550 2

Acer zaprezentował projektor gamingowy Nitro G550 wyświetlający obraz o wysokiej jakości w standardzie Full HD. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 1920×1080 pikseli, natomiast odświeżanie wynosi 120 Hz. Projektor jest skierowany głównie do graczy, dlatego wspiera szereg różnych technologii. Mowa tutaj chociażby o ColorPurity i ColorBoost 3D, czy przestrzeni kolorów Rec. 709 HDTV.

Współczynnik kontrastu wynosi 10000:1, a technologia DynamicBlack wzmacnia i dostosowuje efekt kontrastu do wyświetlanego obrazu. Technologia ColorPurity sprawia, że wyświetlane barwy stają się jeszcze żywsze, głębsze, bardziej naturalne i wyraziste. Technologia ColorBoost3D redukuje zanik jasności i ogranicza zmianę barw w trybie wyświetlania zarówno 3D, jak i 2D-3D. Jednocześnie dba o odpowiednie nasycenie i temperaturę barw.

Acer Nitro G550

Z dodatków w projektorze możemy wymienić:

  • narzędzie Acer Display Widget, dzięki któremu użytkownik może bardzo łatwo skonfigurować ustawienia urządzenia
  • wbudowany głośnik o mocy 10 W
  • funkcję bezprzewodowego wyświetlania obrazu
  • Acer LumiSense – odpowiadającą za dynamiczną korekcję obrazu
  • Acer Bluelight Shield, czyli rozwiązanie pomagające chronić wzrok

Warto także wspomnieć o interfejsie HDMI 3D, który umożliwia wyświetlanie obrazu 3D, przy zastosowaniu specjalnych okularów. Kinową jakość obrazu zapewnia zastosowanie standardu Rec. 709 HDTV. Z tego standardu korzysta się w branży filmowej. Zasada działania polega na tym, że na etapie postprodukcji każdej barwie przypisywany jest cyfrowy ‘identyfikator’. Nie brakuje także obsługi sygnału 4K HDR Rec. 2020 i jego przetwarzania na obraz w rozdzielczości 1080p.

Projektor gamingowy Acer Nitro G550 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3399 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułEast Games United 2019 – impreza gamingowa w Białymstoku
Następny artykułCOMPUTEX 2019 – kogo zobaczymy na targach elektroniki w Tajpei?
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.