Strona głównaPcMod.plNewsyWitryna ? jak odnieść sukces ?

Witryna ? jak odnieść sukces ?

Jeżeli z założenia zamierzamy otworzyć witrynę, z którą wiążemy przyszłość i chcemy, żeby odniosła sukces i przyniosła zarobki , to powinniśmy odpowiednio przygotować się do jej stworzenia.

 

Pierwszym krokiem jaki musimy uczynić to określić grupę docelową do jakiej chcemy trafić. Jest to podstawa, ponieważ od tego zależą dalsze kroki. Wiadomo, że strona skierowana do młodzieży nie powinna wyglądać jak witryna np. banku. Działa to oczywiście w dwie strony.

 

Kolejny krok to analiza naszej konkurencji. Musimy zobaczyć jakie dobre patenty ma nasza konkurencja i czego nie ma na ich stronach. Jeśli stworzymy dokładnie to samo z takimi samymi typami informacji to ciężko będzie się wybić na szczyt. Wykorzystajmy samych siebie do pomocy. Wchodzimy na stronę konkurencji i sami na sobie zastanówmy się co chcielibyśmy żeby było na tej stronie, co nam nie pasuje. Zapytajmy o to samo przykładowo kilku znajomych, wyciągnijmy wnioski i dobre patenty zastosujmy na swojej stronie, a tych złych nie dawajmy.

 

Przejdźmy do samego zaprojektowania wyglądu strony. Nie twórzmy zbyt skomplikowanych układów z masą liderów i tego typu rzeczy. Użytkownik odwiedzający może ?zgubić? się na takiej witrynie. Jeżeli już nie unikniemy tego bo jesteśmy nastawieni na układ typowo portalowy to pamiętajmy, że miejsce to podstawa. Niech poszczególnie bloki na witrynie nie będą upchane na sobie. Twórzmy odpowiednio duże odstępy. Jeśli nasza witryna ma być pinowa to nie umieszczajmy masy bloków obok siebie tylko właśnie jeden pod drugim. Natomiast jeśli idziemy w poziomą stronę to róbmy na odwrót.

 

Kolejna kwestia to reklama wbrew pozorom nie musi ona być koszmarnie droga. Szczególnie, że mamy erę mikroblogów, facbooka i innych tego typu serwisów. Promujmy się tam, to nic nie kosztuje. Mamy fora dyskusyjne, tam też możemy się promować. Oczywiście dobrze będzie jeśli do tego skorzystamy z bardziej profesjonalnych rozwiązań typu kampanie reklamowe, pozycjonowanie itd. Jednak nie jest to musowe.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać