Strona głównaPcMod.plNewsyWażne zmiany w jQuery 1.6

Ważne zmiany w jQuery 1.6

No i jQuery 1.6 doczekało się kilku nowości i zwiększenia swojej wydajności, do tego wyeliminowano kilka bugów. Na pierwszy ogień idzie .data(), jak wiemy od wersji 1.5 pozwala nam ona na automatycznie importowanie wszelkich atrybutów HTML?a i przekształcanie ich na  wartość JavaScriptu. W wersji 1.6 doczekaliśmy się usprawnienia i funkcja ta została dopasowana pod wymogi HTML5.

Co poprawiono? Zostały wyeliminowane słowa, które rozdzielały słowa kluczowe dywizy. Teraz są one pisane w konwencji CarnelCase. Dzięki temu teraz mamy zwiększoną wydajność. Kolejne usprawnienie to rozbito obsługę atrybutów i właściwości DOM na oddzielne metody. Mamy teraz metodę .prop(), dzięki której możemy ustawić pobrane właściwości elementów DOM. Do tego dochodzi metoda .removeProp(). Z kolei dzięki niej możemy usunąć właściwości. Dalej mamy metodę .attr(), która w wersji 1.6 zwraca już faktyczną wartość atrybutu nie tak jak w przypadku wersji 1.5.

jQuery to również uruchamianie wielu animacji. Jaka nowość czeka nas w wersji 1.6? Dostaliśmy możliwość synchronizowania ich do tego samego interwału czasowego. Dostajemy również metodę wymyśloną przez Mozillę i zaakceptowaną przez Google, mowa tutaj o requestAnimationFrame(). Dzięki tej metodzie unikniemy wywoływania zegarów i zrzuca na przeglądarkę obsługę animacji.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian możemy przeczytać na oficjalnym blogu projektu ? blog.jquery.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać